„Theater Formen“ festivalis vyksta nuo 1990 metų. Nuo 2014 metų festivalio programą kuria jaunosios kartos prodiuserė Martine Dennewald, gimusi Liuksemburge. M.Dennewald dirbo Londono tarptautiniame teatro festivalyje LIFT, Budapešto Kortárs festivalyje, taip pat Frankfurto Mousonturm teatre. Vos pamačiusi „Lokį“ Vilniuje ji susižavėjo spektakliu ir jau kitą dieną pasakė, kad nori jį parodyti savo festivalyje.
„Teater Formen“ neturi nuolatinės vietos, kiekvienais metais rodomas vis kitame mieste. Šiemet pasirinkta Žemutinės Saksonijos sostinė Hanoveris. Festivalio renginiai vyks įvairiose miesto vietose, o „Lokis“ bus parodytas du kartus – birželio 20 ir 21 dienomis 19 val. pagrindiniame Hanoverio teatre Schauspielhaus.
Spektaklio „Lokis“, kuris Lietuvoje pelnė net 4 „Auksinius scenos kryžius“, pristatymą Hanoveryje sups ir daug papildomų renginių. Organizuojamas režisieriaus Lukaszo Twarkowskio susitikimas su studentais. Prieš tai organizatoriams kūrybinė komanda nusiuntė įvairią medžiagą, kurią naudojo spektaklio kūrimo metu – knygas, filmus, muziką, fotografijų kopijas. Tai bus pristatyta ir žiūrovams kaip įkvėpimo šaltiniai. Taip pat žiūrovų laukia galimybė apsilankyti užkulisiuose prieš spektaklį ir diskusija apie „Lokį“.
Šiemet festivalio „Theater Formen“ programa labai įvairi, dalyvauja teatro kūrėjai iš Rusijos, Alžyro, Vokietijos, Sirijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Argentinos, Libano, Lenkijos. Visi kūrėjai yra pakankamai jauni, nors kai kuriose šalyse neblogai žinomi. Pastatymai pasižymi modernumu ir eksperimentinėmis idėjomis. Tarp įdomiausių šiuolaikinių režisierių, lietuvių ir lenkų darbas „Lokis“ išskirtas kaip tas, kuris turi pradėti teatro šventę.
Spektaklyje „Lokis“ festivalio „Theater Formen“ žiūrovai pamatys lietuvių aktorius Darių Gumauską, Rytį Saladžių, Vainių Sodeiką, Saulių Bareikį, Nelę Savičenko, Elžbietą Latėnaitę, Airidą Gintautaitę, Dovilę Šilkaitytę, Gytį Ivanauską ir Arną Danusą.
Iškart po „Lokio“ gastrolių Vokietijoje, kitas LNDT spektaklis „Tartiufas“, Lietuvoje nuolat surenkantis pilnas sales žiūrovų, išvyks į didelį turą Kinijoje. Kelionė truks beveik mėnesį ir jos metu Moljero komedija, režisuota Oskaro Koršunovo, aplankys penkis miestus ir bus parodyta 8 kartus. Praeitą vasarą „Tartiufas“ sudrebino Avinjono sceną ir sulaukė daug tarptautinio dėmesio. Prancūzams buvo itin įdomu, kaip lietuviai interpretavo klasikinę Moljero komediją, kuri jau statyta daugybę kartų. Režisierius Oskaras Koršunovas sulaukė teigiamų vertinimų kad sugebėjo šioje klasikinėje pjesėje įžvelgti naujų aspektų, palietė politinės veidmainystės temą, kuri darosi vis aktualesnė ne tik Lietuvai, bet visai Europai, o lietuvių aktoriai buvo išgirti už profesionalumą ir puikiai išryškintas savo herojų savybes. Kinai su nekantrumu laukia šio Senajame žemyne sėkmės sulaukusio spektaklio.
„Tartiufo“ gastrolės prasidės Kinijos sostinėje Pekine, čia vyks teatro festivalis „Lin Zhaohua“, kuriame Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau yra dalyvavęs – 2016 m. pristatė „Didvyrių aikštę“, o šiemet surengs tris „Tartiufo“ rodymus. Tikimasi, jog festivalyje bus ne tik daug tarptautinių spektaklių, bet ir užsienio profesionalų, su kuriais bus galima užmegzti naujus ryšius dėl bendradarbiavimo.
Iš Pekino kūrybinė komanda skris į trečiąjį pagal dydį Guangdžou miestą Pietrytinėje šalies dalyje čia vyks du „Tartiufo“ rodymai. Po to greituoju traukiniu visi persikels į palyginus netoli esantį Čiuandžou miestą, kuriame lietuviams teks privilegija pirmiesiems vaidinti naujai pastatytame teatre. Iš Čiuandžou visi keliaus į didžiausią Kinijos miestą Šanchajų, o gastroles užbaigs uostamiestyje Siamene.
Šiose kruopštumo ir pasiruošimo reikalaujančiose gastrolėse kinai gaus progą susipažinti su Lietuvoje itin populiaria „Tartiufo“ komedija ir pamatys lietuvių aktorius: Giedrių Savicką, Salvijų Trepulį, Tomą Vaškevičiūtę, Darių Meškauską, Eglę Mikulionytę, Rasą Samuolytę, Eimantą Pakalką, Agniešką Ravdo, Kęstutį Cicėną, Remigijų Bučių, Vestą Grabštaitę ir Jorį Sodeiką.
Jau dabar kinų susidomėjimas Oskaro Koršunovo spektakliu yra didelis, režisierius per atstumą dalija interviu Kinijos žiniasklaidai. Viena iš publikacijų teatras žada pasidalinti ir su Lietuvos skaitytojais jau artimiausiu metu.