Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Muzikos ir teatro akademijos jaunimas išbandys Nacionalinio dramos teatro sceną

Gruodžio 5 dieną įvyks bendro Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) spektaklio „Įstabusis ir graudusis planas B“ premjera.
Spektaklio „Įstabusis ir graudusis planas B“ repeticijos
Spektaklio „Įstabusis ir graudusis planas B“ repeticijos / LNDT nuotr.

LTMA 80-mečio kulminacinis projektas suvienija akademijos absolventus ir studentus, aktorius ir muzikantus, menininkus ir vadybininkus. Kaip teigė LMTA meno prorektorė Ramunė Marcinkevičiūtė, visus 2013 metus akademija aktyviai pristatoma visuomenei kaip kūrybos platforma. 80-mečio renginius neatsitiktinai vainikuoja interdisciplininis projektas: „Nors natūraliai akademijoje egzistuoja muzikos, teatro ir kino „namai“, bet dažnai bendradarbiauti jiems netenka. Mes džiaugiamės, kad šis ambicingas sumanymas suteiks LMTA studentams šią galimybę. Ir dėkojame Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui, kuris atvirai ir drąsiai įsileido studentų eksperimentus į savo Didžiąją sceną“.

Pasak LNDT generalinio direktoriaus Martyno Budraičio, besimokantis jaunimas profesionalioje scenoje yra natūralu ir tokie projektai turėtų vykti ne jubiliejinėmis progomis, o nuolat.

„Kai Dalia Tamulevičiūtė ar Jonas Vaitkus pradėjo vadovauti teatrams, jie buvo trisdešimtmečiai... Tai yra jaunų žmonių vieta! Tikimės, kad šis spektaklis pavyks ir jis galės tapti teatro repertuaro dalimi“, – vylėsi M. Budraitis.

Tuo tarpu teatro meno vadovas Audronis Liuga linkėjo jauniesiems menininkams atrasti savo kalbą, kurios jų vyresniems kolegoms, žiūrovams ir teatro vertintojams norėtųsi išmokti.

Muzikos, teatro ir vaizdo spektaklį pagal Herlufo Bidstrupo (1912–1988) karikatūras režisuoja Vidas Bareikis (LMTA ir V. Mejerholdo teatro ir kultūros centro absolventas), muziką kuria kompozitorė Rūta Vitkauskaitė (LMTA, Londono Karališkoji muzikos akademija), scenografiją – Simona Biekšaitė (Vilniaus dailės akademija, Estijos menų akademija, Norvegijos teatro akademija), kostiumus – Liuka Songailaitė, šviesų dailininkas yra Vilius Vilutis, dirigentas – Ričardas Šumila (LMTA).

Spektaklį „Įstabusis ir graudusis planas B“ scenoje vaidins II kurso LMTA aktorinio meistriškumo studentai (Oskaro Koršunovo kursas), muziką gyvai atliks studentai-muzikantai. Prie gana sudėtingo bendros kūrybos proceso labai aktyviai prisijungia akademijoje studijuojantys meno vadybininkai, procesą fiksuoja Kino ir televizijos katedros režisieriai ir operatoriai.

Pasak V. Bareikio, sumanymą kurti spektaklį pagal garsaus danų karikatūristo nupieštas situacijas jis galvoje nešiojasi dar nuo akademijos laikų.

„Kažkada mes – Gintaro Varno aktorinio meistriškumo studentai – taip pat II-ajame kurse gavome galimybę sukurti spektaklį „Žvaigždžių kruša“ ir rodyti jį Kauno dramos teatro scenoje. Kad ir kaip būtų, bet daugelis mūsų yra tokie, kokie yra, būtent dėl šio spektaklio. Dėl to tokios galimybės yra labai vertingos“, – prisiminė režisierius. Repeticijų metu Vidas kartu su jaunaisiais aktoriais improvizuoja, ieško būdų kalbėti apie kuriantį žmogų, nuo jo visiems matomo veido eiti gilyn į vadinamąjį „antrąjį“ – šešėlinį planą, ironizuoti skirtingus likimus ir pasirinkimus.

Scenografė Simona Biekšaitė sumanė „Įstabiam ir graudžiam planui B“ tokią erdvę, kuri geriausiai išryškintų visus šiame spektaklyje dalyvaujančius menininkus. Didžiąją dalį scenovaizdžio, butaforijos šiame spektaklyje pakeis gyvai piešiama animacija. Kompozitorė Rūta Vitkauskaitė kuria muzikinį „planą B“ – garsinius komiksus, kuriuos scenoje atliks ne tik muzikantai, bet ir aktoriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?