„Aš manau, kad pakankamai brandus yra matymas jaunų režisierių, meno vadovų, tikrai nėra kažkokių nuotaikų, kurios būtų, nežinau, euforinės, tikrai toks gan realus situacijos vertinimas, procesai tikrai nebus lengvi, teatras dirba, juda į priekį“, – BNS sakė ministras.
„Matau, kad vadovas turi alternatyvą ir ji tikrai veikia ir viskas judės į priekį“, – pridūrė jis.
LNDT praėjusių metų pabaigoje iš pareigų atleido meno vadovą Oskarą Koršunovą, teatras kaip priežastį nurodė jo aplaidų pareigų vykdymą, sistemingas pravaikštas.
Vietoj žinomo kūrėjo į meno vadovo pareigas eiti paskirti trys režisieriai – Kamilė Gudmonaitė, Eglė Švedkauskaitė ir Antanas Obcarskas.
LNDT direktorius vasario pradžioje iš pareigų atleido ir dramaturgą Marių Išvaškevičių, argumentuodamas, kad šis į teatrą atėjo kaip tandemas su O.Koršunovu ir jo pareigos tapo perteklinės pradėjus dirbti trims naujiems meno vadovams.
„Niekas negyvena iliuzijose, visi supranta, kas yra įvykę, tie įvykiai neliks be rando teatro gyvenime“, – teigė S.Kairys.
Vis dėlto jis teigė pasitikintis LNDT generaliniu direktoriumi Martynu Budraičiu, o teatro vadovybė yra pasiryžusi skirti dėmesio ne tik spektakliams, bet ir glaudesniam bendruomenės vidiniam ryšiui.
„Labai svarbu, ką toliau teatras planuoja, kaip tą repertuarą pildys ir su kokiais projektais dirbs. Bet kas labai jautėsi – tiek meno vadovai, tiek direktorius nori skirti dėmesio ne tik tam, ką mato žiūrovai, kas matosi išorėje, bet tikrai nori kalbėti ir apie santykį su pačia teatro bendruomene“, – teigė ministras.
„Meno vadovų tikslas būti labiau pasiekiamiems“, – pridūrė S.Kairys.
Ministras pabrėžė nematantis grėsmės sust