Kada protu nesuvokiami dalykai tampa norma? Kas yra žiaurumo anatomija? Kodėl mes sugebame žvėriškai elgtis su kitais žmonėmis ar gyvūnais? Kas yra žmogiškumas? Kada smurtautojas labiau kenčia nei jo auka? Ar meilė gali mus išgelbėti? Tai tik keletas klausimų, kuriuos kelia spektaklio kūrybinė komanda.
Spektaklis „Meat Factory“ nagrinėja šiandieną aktualius klausimus, kurie yra svarbūs norint identifikuoti ir išgryninti svarbiausias europietiškas vertybes – žmogaus orumą ir lygybę. Nagrinėdamas demokratijos ir laisvės sąvokas, spektaklis tiesiogiai nekalba apie karą, o kelia klausimus, kas yra žmogiškumo esmė bei kokiomis aplinkybėmis įsigali žiaurumas bei totalitarizmas, kaip tam galima pasipriešinti.
Romanas ir spekaklis analizuoja, kaip propagandos įgalintoje visuomenėje įsigali fašizmas ir kaip protu nesuvokiami dalykai tampa norma. Ši idėja tiesiogiai koreliuojasi su geopolitine situacija pasaulyje šiuo metu.
Dar 2013 m. lietuvių kalba išleista knyga buvo pranašiška, numatanti fašizmo atgimimą Rusijoje ir pasaulyje. 2014 m. Krymo aneksija, 2022 m. per plauką prezidento rinkimų nelaimėjo radikalios dešinės pažiūrų politikė Marine Le Pen, atvirai palaikanti Vladimiro Putino politiką. Dabar išsipliekęs Izraelio ir Palestinos konfliktas Gazos ruože, kur visos nežmoniškos priemonės yra pateisinamos ir žudomi nekalti civiliai ir vaikai. Naujosios šokiruojančios naujienos – ekstremalių dešiniųjų populistų pergalė rinkimuose Nyderlanduose su Geertu Wildersu priešakyje. Nerimą Europai kelia ir bręstantis nacionalizmas ir separatizmas Belgijoje, kur artėja rinkimai.
„Meat Factory“ tai tarpdisciplininis spektaklis, apjungiantis elektroninę muziką bei šiuolaikinį šokį su flamenko ir butoh elementais. Tai vizualus fizinis teatras su performanso menui būdingu intensyviu veiksmu scenoje. Spektaklio atmosfera kuriama garso, šviesų ir kinematografinių video projekcijų dėka su minimalia scenografija bei rekvizitais, kaip antai tikri kiaulės organai, kraujas, pienas, malkos ir t.t.
„Okarukas“ kelia sau tikslą atrasti ryšį su žiūrovu. Jiems svarbu, kad žiūrovas neišeitų iš spektaklio tuščiomis: gal jis nesupras, bet užsinorės perskaityti knygą, gal į kažką pažvelgs kitokiu žvilgsniu.
Svarbu paminėti, kad spektaklio metu yra naudojamos intensyvios šviesų ir garso instaliacijos, kurių poveikis gali turėti įtakos jautresniems ar epilepsija sergantiems asmenims. Dėl nuogo kūno ir smurto scenų, spektaklis N-18, rekomenduojamas suaugusiems.
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.