„2016 m. spalį, kai buvau pakviestas į Vilnių diriguoti Kristinos Opolais Gala koncerto, negalėjau nė įsivaizduoti, kad šis koncertas taps pirmuoju veiksmu ilgoje asmeninėje ir meninėje meilės istorijoje su LNOBT ir apskritai su Lietuva ir jos žmonėmis“, – savo laišką pradėjo S.Quatrini.
LNOBT jo iniciatyva sukurta nemažai spektaklių, tarp kurių jis įvardino „Kandidą“, „Lošėją“, „Rožės kavalierių“, „Rigoletą“, „Traviatą“, „Aną Boleną“, „Sursuelą“ ir kitus.
Jis taip pat didžiavosi „LNOBT Open“ sukūrimu, „Keliaujančios operos“ projektu, ansamblio „Cappella Concertante Vilnense“ subūrimu.
S.Quatrini yra įsitikinęs, kad jo vadovavimo laikotarpiu pagerėjo operos pedagogų bei orkestro kokybė: „Visa tai įvyko dėl pasiryžimo įgyvendinti pokyčius ir didžiulės muzikinės drausmės, kuri iš pradžių sulaukė nemažai kritikos ir pasipriešinimo.“
„Šiandien jaučiuosi labai laimingas ir didžiuojuosi, nes per pastaruosius penkerius metus į LNOBT sceną sugrįžo daug puikių Lietuvos menininkų, o dar daugiau jų turėjo galimybę čia debiutuoti ir sulaukti plataus pripažinimo“, – tęsė jis ir paminėjo Asmik Grigorian, Edgarą Montvidą, Kostą Smoriginą, Tadą Girininką, Ievą Prudnikovaitę, Modestą Pitrėną, Justiną Gringytę, Kateriną Tetryakovą, Ričardą Šumilą, Giedrę Šlekytę, Martyną Stakionį, Liną Dambrauskaitę, Moniką Pleškytę, Steponą Zonį, Kamilę Bontè bei Gabrielę Kupšytę.
Laiške Operos meno vadovas teigė, kad yra priverstas atsisakyti antrosios kadencijos šiame teatre.
„Myliu ir visada labai mylėsiu Lietuvą, neįtikėtiną šalį, kuri man tiek daug davė profesiniu, žmogiškuoju ir kultūriniu požiūriu ir kuriai negailėdamas jėgų atidaviau viską, ką galiu. Palieku daugybę draugų ir kolegų, nepaprastų menininkų ir žmonių, kurie mane daug ko išmokė. Kiekvienam iš jų, tikiuosi, perdaviau ką nors pozityvaus. Norėčiau visiems padėkoti ir palinkėti didelės meninės sėkmės ateinančiais metais.“
Į Lietuvą S.Quatrini sugrįš diriguoti „Aidos“ ir „Hofmano istorijų“.