Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Režisierius Gildas Aleksa: ne (vien) mamos lemia, kuo mes, vyrai, (ne)tapsim

Pagaliau moterys gali atsipūsti nuo pareigos apsilankyti teatre – atėjo vyrų eilė. Jaunosios kartos režisierius Gildas Aleksa imasi kalbėti apie tai, apie ką bijome kalbėti.
Režisierius Gildas Aleksa
Režisierius Gildas Aleksa / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Spalio 27, 28 d. Kauno miesto kameriniame teatre (KMKT) pasirodysiančioje premjeroje „Vėjo prigimtis“, skirtoje vyriškajai auditorijai, režisierius analizuoja tėvo ir sūnaus, kartų skirtumų problematiką ir kelia klausimus: kokią įtaką tėvai gali daryti jauno žmogaus pasirinkimams bei kaip jauno vyro identitetą keičia jo tėvo paveikslas, rašoma pranešime spaudai.

„Bijome kalbėti apie tai, kad esame priklausomi nuo tėvų. Tačiau visiškai nepriklausomiems būti neįmanoma – kad ir kokio amžiaus bebūtume, tėvams visuomet išliksime vaikais. Daug dalykų, ateinančių iš šeimos, mus varžo ir daro priklausomais. Apie tai ir kalbu šiame spektaklyje“, – teigia G.Aleksa.

Spektaklio afiša/Spektaklis „Vėjo prigimtis“ skirtas vyriškajai auditorijai, kur režisierius analizuoja tėvo ir sūnaus, kartų skirtumų problematiką.
Spektaklio afiša/Spektaklis „Vėjo prigimtis“ skirtas vyriškajai auditorijai, kur režisierius analizuoja tėvo ir sūnaus, kartų skirtumų problematiką.

Spektaklį režisierius kuria pagal vieno žymiausių gyvų Izraelio rašytojų Amos Oz apsakymą „Vėjo prigimtis“, kuriame analizuojami dviejų priešingų charakterių ir požiūrių tėvo ir sūnaus santykiai. „Personažų skirtingumas daro įtaką jų santykiams ir galiausiai nuveda iki tragiškos baigties“, – teigia kūrėjas.

G.Aleksa spektaklį skiria sūnums ir jų tėvams bei jaunimui. Tačiau jaunystė čia suprantama ne kaip jaunimo elgesio, žodyno atkartojimas, technologijų naudojimas, o kalbėjimas apie „nemadingas“, tačiau jaunam žmogui svarbias problemas.

„Noriu kalbėti apie tą vyrų pusę, kurios nerodome. Ne apie nerodomus jausmus, bet lūkesčius, kuriuos tėvas iškelia virš sūnaus galimybių juos pasiekti. Ir apie neišvengiamą gėdos jausmą, kurį patiriame todėl, kad per daug stengėmės.“ – spektaklio idėjos pasirinkimą komentuoja režisierius.

Kūrybinę komandą sudaro taip pat vien vyrai, išgyvenantys spektaklyje paliečiamą temą – tėvų lūkestį, dedamą į sūnus: scenografas ir šviesų dailininkas Aistis Lansbergas, kompozitorius Jokūbas Tulaba, aktoriai: Matas Dirginčius, Karolis Kasperavičius.

G.Aleksa žinomas kaip vienas geriausiai jaunimo psichologiją ir komunikavimo su jais būdą išmanantis kūrėjas, alternatyvių scenos menų erdvės „Šelteris“ bei trupės „Teatronas“ įkūrėjas, šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ iniciatorius, pasižymintis netradiciniais sprendimais. Režisierius Kauno miesto kameriniame teatre taip pat yra pastatęs spektaklį vaikams „Megztinis“, sukūręs žaidybinio teatro pamoką moksleiviams.

„Vis dar jaučiamas gilios, vertybes puoselėjančios teatrinės kūrybos, skirtos jaunimui, trūkumas, o Kauno miesto kamerinis teatras intensyviai ieško kontakto su jauna publika. Todėl ir ėmėmės įgyvendinti šį projektą kartu su jaunimo srities profesionalu Gildu Aleksa“, – jaunimui skirtų spektaklių situaciją komentuoja Kauno miesto kamerinio teatro direktorė Jurga Knyvienė.

Svarbiausias KMKT jaunimui skirtas projektas – festivalis „Išeities taškas“ šį rugsėjį vyko jau trečius metus iš eilės. Jo dėka kasmet repertuarą papildo jauniausių menininkų darbai.

Be „Vėjo prigimties“, KMKT repertuarą šį sezoną jau papildė dvi premjeros: Agniaus Jankevičiaus „Mari Kardona“ ir Agnės Dilytės „Nacionalinės daržovės“. Lapkritį Agnius Jankevičius pakvies į „Samurajaus knygos“ tęsinį – „Niggaz“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs