„Festivalis mūsų lūkesčius viršijo ne procentais, o kartais – tikrai nesitikėjome, kad žmonės taip norės lankysis spektakliuose. Negavę paramos iš savivaldybės ir valstybės, nedalijome kvietimų, o bilietai į spektaklius nemažai kainavo, tačiau salės buvo pilnos“, – džiaugsmo neslėpė festivalio organizatorius, „Spa Vilnius“ direktorius Valdas Trinkūnas. – Pasibaigus festivaliui, tiksliai suskaičiuosime, kiek žmonių apsilankė festivalyje, koks buvo vidutinis vieno spektaklio lankomumas. Tačiau jau dabar galiu pasakyti, kad maždaug pusė spektaklių buvo anšlaginiai – reikėjo pristatyti papildomų kėdžių, žmonės net norėjo stovėti. Nė vieno spektaklio metu salė nebuvo pustuštė. Mažiau žinomų kolektyvų spektakliuose likdavo maždaug 10–15 proc. laisvų vietų. Taigi žiūrovų susidomėjimu esame be galo patenkinti.“
Per 28 festivalio dienas buvo parodytas 21 spektaklis, juos pristatė profesionalūs teatro kolektyvai iš Lietuvos, Rusijos, Armėnijos, Moldovos, Izraelio ir Baltarusijos.
„Priėmėme apie 300 teatralų, kurių kiekvienas Druskininkuose praleido bent po kelias dienas. Juos reikėjo atskraidinti, apnakvindinti, pamaitinti, pasiūlyti bent minimalių pramogų – juo labiau kad dauguma neprašė honorarų, atvažiavo už galimybę čia pabūti. Juos pasikviesti mums padėjo Rimo Tumino vardas, o kai kurie prisipažino vis dar jaučiantys nostalgiją Druskininkams kaip kurortui“, – pasakojo festivalio organizatorius.
Festivalio rengėjų stebėjimu, kiek didesnę žiūrovų dalį sudarė rusakalbiai, tačiau spektakliai sudomino ir Lietuvos publiką.
„Teko išgirsti pasipiktinimų, kodėl festivalio spektakliai buvo rusų kalba. Tačiau rusų kalba kaip jungiamoji grandis tarp Lietuvos žiūrovų ir gausiai Druskininkuose besilankančių rusakalbių svečių pasiteisino. Rusų kalbą neblogai moka ir lietuviai, todėl festivalyje sulaukėme daug Lietuvos žiūrovų, atvykusių net iš Klaipėdos ar Mažeikių, jau nekalbu apie didžiųjų Lietuvos miestų gyventojus“, – tikino V.Trinkūnas.
Teatrų festivalio „Vasara“ organizatoriai – „Spa Vilnius“, „Eglės“ sanatorija ir VšĮ „Vasaros teatro festivalis“ – dar kartą pajuto profesionalių teatro salių trūkumą Druskininkuose, nes spektakliai buvo rodomi jiems nepritaikytose konferencijų salėse.
„Mes Druskininkuose daug ką turime – slidinėjimo trasas, maudynes ištisus metus, vandens parką, bet tokio reikalingo kultūrinio objekto labai trūksta. Todėl manau, kad tiek bendruomenė, tiek savivalda turėtų tuo reikalu susirūpinti. Druskininkams nevalia nepuoselėti kultūros ir žmones gydyti tik purvais ir masažu – dvasinis gydymas yra ne mažiau, o gal net ir labiau svarbus, – įsitikinęs festivalio idėjos autorius. – Mes nesame kultūros renginių organizatoriai, neturime profesionalių salių, negavome paramos iš valdžios, todėl suorganizuoti festivalį buvo didelis iššūkis. Tačiau mums labai padėjo apie pusšimtis savanorių, atvykusių iš skirtingų Lietuvos vietų, taip pat pramogas užsienio teatralams pasiūlęs Lazdijų savivaldybės turizmo centras.“
Po sėkmingo starto festivalio organizatoriai sulaukia vis daugiau klausimų dėl kitų metų.
„Kai kurie žiūrovai mus spaudžia pasakyti, kada kitais metais vyks šis festivalis, klausinėja, gal jau žinome, kokius spektaklius žadame atvežti, nes nori jau dabar suplanuoti kitų metų atostogas Druskininkuose, – šypsojosi V.Trinkūnas. – Taigi esame įsprausti į kampą. Jau žinome, kiek ir kokių resursų reikia, norint suorganizuoti šį festivalį – būtų šventvagiška pasakyti žiūrovams, kad festivalio nebebus. Negalime nuvilti žmonių. Todėl ieškosime rėmėjų ir sieksime visus organizavimo darbus pradėti jau dabar, o ne kaip šiemet, likus vos 3 mėnesiams iki festivalio pradžios.“
Tarptautiniam teatrų festivaliui „Vasara“ sėkmės garantu tapo garsus festivalio prezidento Rimo Tumino vardas. Organizatoriai tikisi, kad režisierius sutiks ir toliau globoti šią vasaros teatro šventę.
„Manau, R.Tuminas supranta, kad į balą kritęs, sausas nekilsi ir negalima numesti to, ką pradėjai“, – juokėsi V.Trinkūnas, vildamasis kitąmet Druskininkuose sulaukti dar daugiau Lietuvos ir užsienio teatralų bei jų pasižiūrėti atvykstančių žiūrovų.