Spektaklis „Publika“ pastatytas pagal vieno garsiausių XX a. ispanų poeto ir dramaturgo Federico Garcia Lorcos pjeses „Publika“ ir „Jei praeitų penkeri metai“. Prieš 80 metų ispanai būtų pasibaisėję išvydę García Lorcos Publiką teatro scenoje. Atvira homoseksualios meilės tema tikrai ne visiems suprantama, o ypač to amžiaus žmonėms.
„Tai yra skirta teatrui po daugelio metų“ – sakė Federico Garcia Lorca ir jis buvo teisus.
Šiuo metu kai Lietuva viena homofobiškiausių šalių Europos sąjungoje, spektaklis „Publika“ puikus atsakas visuomenės netolerancijai. Pagrindinė spektaklio tema – žmogaus teisė būti savimi ir nebijoti savo prigimties.
Kita tema labai susijusi su pirmąja – tai Teatro tema. Čia priešpriešinami du teatro modeliai – oficialusis – pramoginis, kuris nieko neužgauna, nieko nenervina, nežeidžia, ir – „teatras po smėliu“ – sąžiningas, atviras, provokuojantis, kuris tiek papiktina publiką, kad kyla „revoliucija“.
„Po Meilės kauke visada slepiasi Mirtis“, – teigė Federicas Garcia Lorca. Režisierius Gintaras Varnas spektaklyje „Publika“ kalba apie tai, kad teatras, išdrįstantis meilės malonumuose įžvelgti mirties atspindį, yra neatsiejamas tiek nuo būtinybės nuplėšti visas tiesos uždangas, tiek nuo idealistinio pasiaukojimo.
Spektaklis „Publika“ |