„Anomalija OM“ – tai kelionė į Hado karalystę. Spektaklis įkvėptas mito apie Orfėją ir Euridikę. Mite pasakojama apie ilgesį, kurio vedamas žmogus ryžtasi keliauti į mirusių karalystę ir iš ten susigrąžinti savo mylimąją.
Spektaklis tarsi maldos kelias, kuriame žiūrovas sutiks požemių pavidalus, vartus saugančius trigalvius šunis, gėles auginančius milžinus, iš meilės į Sikstą neriančius žmones bei dykumoje besiganančias žalmarges.
Psichologinio žaidimo elementais paremtas spektaklis prasidės tik tada, kai žiūrovas išdrįs įžengti į tuštumą ir rasti sau vietą joje. Spektaklis pasibaigs, kai žiūrovas ištars „m“ nosinę anomalinių apeigų tekstu.
Nesinori sukurti lūkesčio ar baimės, kad čia bus kažkas itin interaktyvaus.
Režisierė E.Kaciskaitė teigė: „Mūsų žaidimas labiau psichologinis, intelektualinis, kuris vyksta žmogaus galvoje, nes spektaklyje yra tam tikrų kodų ir žaidybinių dekonstrukcijų. Nesinori sukurti lūkesčio ar baimės, kad čia bus kažkas itin interaktyvaus.“
„Mes su žmonėmis norėjome kalbėtis apie jų baimes, o viena iš tokių populiariausių baimių – mirties baimė, kuri masiškai suaktyvėjo šito naujo pasaulio kontekste. Verdant pirmiems karo mėnesiams, mes su Greta nemažai galvojom apie tai, kas vyksta, todėl emocinis karo fonas padarė didelę įtaką kūrybiniam procesui ir jo rezultatui. Nesinorėjo žmonių gąsdinti. Norėjosi kažko, kas žmoguje inspiruotų tuos pačius dalykus – savianalizę apie savo vidinius žvėris, skatintų kalbėti apie mirties baimę ar jos suvokimą su kitais, bet tuo pačiu, kad tai nekeltų jam įtampos“, – tęsė E.Kazickaitė.
Apeirono teatras – tai profesionalus teatras, įkurtas režisierių E.Kazickaitės ir G.Gudelytės. Sunkiai suvokiama apeirono sąvoka daugeliui gali tapti raktu į Apeirono teatro spektaklių pasaulį, talpinantį savyje postdraminio, siurrealistinio, absurdo, socialinio grotesko ir kitų teatrinių stilių elementus, atveriantį platų interpretacijos lauką.
Apeirono teatre vengiama vienprasmiškumo, laiko ir veiksmo nuoseklumo, daug kontekstų, sąsajų su filosofinėmis koncepcijomis, poezija, bet visada suteikiamas prioritetas minčiai. Labai svarbus vaidmuo tenka ir žiūrovams.
Patirtį spektaklio „Anomalija-OM“ premjerą galite rugsėjo 24, 25 dienomis Kauno kameriniame teatre. Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas. Registruotis galima čia.
Kiti pasirodymai numatomi spalio 2, 4, 24, 26 d. taip pat Kauno kameriniame teatre.
„Anomalija-OM“ yra Europos kultūros sostinė „Kaunas 2022“ programos dalis.