Taikos sutartį su LNDT sudaręs Oskaras Koršunovas: teatre liks mano šmėkla

Pernai gruodį iš pareigų Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) atleistas režisierius Oskaras Koršunovas pirmadienį su teatru sudarė taikos sutartį, nors sutarties sąlygų režisierius nekomentavo, antradienį savo „Facebook“ paskyroje pasidalinęs savo nuveiktais darbais LNDT teigė, kad „teatre visada išliks jo šmėkla“.
Oskaras Koršunovas
Oskaras Koršunovas / D.Matvejev nuotr.

„Pasirašyta taikos sutartis su LNDT. Pagal bendrą susitarimą negaliu komentuoti šios sutarties, tik galiu pasakyti, kad esu ja patenkintas. Dėkoju savo advokatei Gerdai Storpirštienei ir labai ją rekomenduoju – ji tikrai labai kieta.

Teatre, kuris dabar vadinamas LNDT, pradirbau 33 metus. 90-ųjų pradžioje jau dirbau etatiniu režisieriumi šiame teatre, kuris tada vadinosi Akademiniu dramos teatru. Vėliau – dešimtmetį OKT teatre, kuris sudarė didelę dalį šio teatro, jau pavadinto LNDT, repertuaro.

Dar vėliau čia aktyviai dirbau kaip kviečiamas režisierius. Galiausiai du metus buvau teatro meno vadovas. Visą laiką, visus 33 metus, su šiuo teatru buvau sulipęs krauju. Šiame teatre buvo rodomi beveik visi mano Lietuvoje pastatyti spektakliai. Ant jų augo kartos – aktorių ir žiūrovų.

Mano išėjimas iš šio teatro, žinoma, yra ženkliškas. Kaip sakė Volandas iš „Meistro ir Margaritos“ – mano spektaklio, kuris ėjo šiame teatre 23 metus: „Istorija viską išsiaiškins“. Man išėjus iš šio teatro liks mano šmėkla. Ji neišvengiamai tvyros scenose ir visus terorizuos, vers kurti tikrą teatrą ir ragauti tik aukščiausios rūšies teatro vyną.

„Tai Palermo vynas“ – kvatodamas šaukė Saulius Mykolaitis Azazelo vaidmenyje, kai atsisveikindamas susidaužė bokalais su Meistru. „Jį dar ragavo pats Poncijus Pilotas“ – pridūrė jis paskutinėje „Meistro ir Margaritos“ scenoje.

Iš viso šio teatro scenose buvo vaidinami šie mano spektakliai: „Ten būti čia“, „Senė“, „Senė 2“, „Labas Sonia Nauji Metai“, „P.S. Byla OK“, „Roberto Zucco“, „Shopping and Fucking“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Ugnies veidas“, „Meistras ir Margarita“, „Parazitai“, „Oidipas karalius“, „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, „Miestas“, „Vaidinant auką“, „Išvarymas“, „Katedra“, „Jelizaveta Bam“, „Kankinys“, „Eglė, žalčių karalienė“, „Tartiufas“, „Miegantys“, „Liudijimai“.“, – savo paskyroje rašė režisierius.

15min primena, kad LNDT vadovybė anksčiau teigė, jog O.Koršunovas iš meno vadovo pareigų buvo atleistas dėl aplaidaus jų vykdymo, sistemingų pravaikštų.

Vietoj O. Koršunovo meno vadovo pareigas eiti sausį paskirti trys režisieriai – Kamilė Gudmonaitė, Eglė Švedkauskaitė ir Antanas Obcarskas.

Į Darbo ginčų komisiją kreipęsis O.Koršunovas teigė, kad neturėjo jokios laisvės kurti, prieš jį taikytas mobingas, jis nebuvo kviečiamas į susirinkimus, nebuvo įtraukiamas sudarant repertuarą.

LNDT direktorius vasario pradžioje iš pareigų atleido ir dramaturgą Marių Ivaškevičių, argumentuodamas, kad jo pareigos tapo perteklinės, pradėjus dirbti trims naujiems meno vadovams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų