Norintys dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse kviečiami siųsti idėjas ar jų užuomazgas tema utopijos ir distopijos. Iki gegužės 1 dienos kandidatai (ne vyresni nei 35 metų amžiaus) turėtų pristatyti, kokius klausimus ar temas kelia jų istorija, kokią meninę formą: tradicinės pjesės, dienoraščio, monologo, įvietinto (angl. site-specific) teatro, instaliacijos, objektų spektaklio ar kita, galvoja pasirinkti.
„Paskutinius kelerius metus „Versmės“ raktažodis buvo „dokumentika“ – jaunieji kūrėjai nagrinėjo dokumentinio teatro specifiką ir kryptis, istorijų ieškojo (auto)biografijose. Šiemet jaunuosius dramaturgus ir teatro kūrėjus kviečiame fantazuoti kuriant netikėtus pasaulio ir visuomenės likimus, nustebinti pačius save atskleidžiant kasdienybės utopijas ir jų tamsiąsias puses – distopijas. Siūlome galvoti apie mokslinei fantastikai artimus scenarijus, keistosios literatūros elementų prisodrintus kūrinius, sapniškas visuomenės kontroversiškumą ir ydas atskleidžiančias pjeses bei visa, kas įgalintų vaizduotės žaismą ateities vizijų kūrime“, – sako Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.
Pasibaigus kūrybinėms dirbtuvėms, kurios gegužės 11–14 dienomis vyks nuotoliniu būdu, du geriausiai pasirodę dalyviai bus pakviesti toliau vystyti savo idėjas su mentoriumi Sigitu Parulskiu, jiems bus skirtos simbolinės kelių šimtų eurų premijos. Atrinktiems dalyviams planuojama surengti dar vienas, jau individualias, dirbtuves-susitikimus su mentoriumi, jie taip pat bus konsultuojami virtualiai.
Atrinktų autorių kūriniai žiūrovams bus pristatyti 2020 metų lapkritį „Versmės“ festivalio metu.