„Šiais metais mes koncentruosimės į siaubo, baimės estetikos spektaklius. Todėl dabar puotaujame, o vėliau kviesime žiūrovus šiurpti“, – žadėjo teatro meno vadovas Vilmantas Juškėnas.
Naują sezoną rugpjūčio 18 d. atidarys spektaklis „Raudonkepuraitė“, o rugpjūčio 19 d. žiūrovai galės pamatyti „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotą spektaklį „Aukso obelėlėje, vyno šulinėlyje“.
Pirmoji „Lėlės“ teatro naujo sezono premjera – Algirdo Mikučio režisuojamas muzikinis spektaklis „Batuotas katinas“. Anot kūrėjų, jame netrūks viduramžių karnavalo, gatvės artistų šurmulio, cirko ir akrobatikos pasirodymų, įvairių dydžių lėlių. Aktoriai pagal Olego Ditkovskio sukurtą muziką ne tik vaidins, bet ir dainuos, skatindami visus žiūrovus susimąstyti.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Juozas Marcinkevičius ir Vilmantas Juškėnas |
„Mūsų teatre turi būti pačios žinomiausios pasakos, nes su šiuolaikine dramaturgija yra gana problematiška. 3-7 metų vaikai namuose skaito garsiausias pasaulio pasakas, o tai kas nauja, nepažįstama jie priima sunkiau“, – aiškino teatro vadovas J.Marcinkevičius.
Spalio pabaigoje „Lėlė“ pristatys tarptautinį vizualų „Meteo“ projektą, kurį režisuoja Rusijoje ir Suomijoje dirbanti Anna Ivanova-Brašinskaja. Įkvėptas Ray Bradbury novelių, spektaklis grindžiamas ne dramos teksto siužetu, bet performanso, vizualinio, objektų ir lėlių teatro formomis. Dailininkė Julija Skuratova, pasitelkusi vaizduotę, kuria lėles ir scenografiją, o Šarūnas Datenis – garsinį foną, kuris žiūrovus žada nugramzdinti į meditacinį, dar nepažintą pasaulį.
Baigiantis kalendoriams metams, režisierė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė pakvies vaikus į premjerą – spektaklį „Pasakyk, ką matei?“, sukurtą pagal pačias baisiausias lietuviškas pasakas ir mįsles.
Tenka pripažinti, kad rimti, prasmingi spektakliai labai sunkiai skinasi kelią – atrodo, kad žiūrovams reikia tik popso. Tėvai nenori vaikams aiškinti spektaklių – jie atveda į teatrą ir nori, kad teatras viską išaiškintų.
„Švelnių, romantiškų lietuviškų pasakų pastatymų fone galėtų atsirasti ir aštresnio, ryškesnio pobūdžio reginys. Naiviai paprastas, rafinuotai siurrealistinis, parodantis įvairiaprasmį raganos, velnių ir kitų mitinių būtybių paveikslą, jų gyvenimo būdą, pasaulio tvarką“, – mintimis dalijosi kūrėja.
Po Naujųjų metų teatro repertuare numatytos dar trys premjeros. Iš pajūrio į Vilnių statyti apsakymą „Smėlio žmogus“ pagal E.T.A.Hoffmano kūrybą atvyksta režisierė Gintarė Radvilavičiūtė. Ji žada pagvildenti žmogaus, pasimetusio tarp fantazijos ir realybės, temas.
Spalio mėnesį jubiliejų minėsianti teatro aktorė, režisierė ir dramaturgė Nijolė Indriūnaitė pavasarį ruošiasi pristatyti spektaklį vaikams „Sniego karalienė“. O lėlių teatro didysis kūrėjas Vitalijus Mazūras į sceną ruošiasi sugrąžinti kadaise jau paties statytą „Spragtuką“. Anot jo, klasikinėse pasakose yra klasikinis siužetas, kuriame jis įžvelgia daug gilesnius sluoksnius nei naujose medžiagose.
„Mazūras pastatys pagal save ir vis tiek išliks Mazūras. Jis privers mąstyti ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Galime sau leisti bėgti nuo mcdonaldo, kurio dabar labai daug, – aiškino J.Marcinkevičius. – Tenka pripažinti, kad rimti, prasmingi spektakliai labai sunkiai skinasi kelią – atrodo, kad žiūrovams reikia tik popso. Tėvai nenori vaikams aiškinti spektaklių – jie atveda į teatrą ir nori, kad teatras viską išaiškintų. Todėl spektakliai statomi ne tik vaikams, bet ir tėvams.“
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Lėlės“ teatro naujo sezono pristatymas |