„Zenonas 2017“ kviečia minėti Teatro dieną triuškinant kataklizmas

Teatro dienos proga „Keistuolių teatras“ rengia jau tradiciniu tapusį pompastišką jos minėjimą „Zenonas 2017“. Šie metai kaip niekada pilni ore tvyrančių netikrumo, baimių ir artėjančių kataklizmų nuojautų, taigi šiųmetinių apdovanojimų tema – „Zenonas triuškina kataklizmas“.
„Zenonas 2017“
„Zenonas 2016“ akimirka / Organizatorių nuotr.

Kaip įvairios tautos turi Budą, Mahometą ar Zaratustrą, taip teatralai turi savo didįjį pranašą Zenoną, kuriuo tiki, jį šloviną ir seka jo pėdomis. Šį kartą jau visai netrukus – kovo 31 dieną – Zenonas kovos su viso pasaulio blogiu. Anot pačių „keistuolių“, įprastai vartojamas žodis „kataklizmas“ ar jo daugiskaita „kataklizmai“ – nevartotinas ir neteisingas, nes visiškai nedera su žodžiu „triuškinti“, todėl šiais metais legendinis Zenonas negailestingai triuškins savo reikšmę gerokai praplėtusias kataklizmas. Pompastiškos šventės rengėjai pažada neapsiriboti globaliomis ir visuotinai aktualiomis problemomis: žiūrovai gali atsinešti savo kataklizmų, jos bus apdirbtos, nukenksmintos, o jei reikės – bus vakuojamos ir sudžiovintos ateities kartoms.

Vienas iš Zenono sugrįžimo reikalais besirūpinančių „Keistuolių teatro“ aktorių Darius Miniotas atskleidė, jog tokią šiųmetės ceremonijos temą įkvėpė kasdieniai dalykai, apie kuriuos įprastai net nesusimąstome.

„Zenoną leistis į kovą su kataklizmomis paskatino pats pasaulis, kuriame jos dabar nevaržomai ir nebaudžiamai klesti, žmonija, kurios pastangomis bei sąskaita vyksta šis klestėjimas, ir, žinoma, teatras, kurį krečia kataklizma po kataklizmos, kuris kalba vien apie kataklizmas ir to kalbėjimo rezultatas yra realybė kaip dar viena nesibaigianti kataklizma. O kurgi dar naujųjų laikų namų altorius – TV, kurį galima tiesiog pavadinti kataklizmovizija, ir pats žiūrovas, baisingai bijantis kataklizmų, bet visgi slapta begėdiškai per TV lyg pro rakto skylutę besimėgaujantis tuo, kaip nuo kataklizmų kenčia kitas, tik ne jis. Atėjo metas vėl įsikišti Zenonui ir išvaduoti mus aukščiau minėtus asmenis ir organizacijas nuo tų kataklizmų“, – nestokodamas ryžto pasakojo D.Miniotas.

Organizatorių nuotr./„Zenonas 2017“
Organizatorių nuotr./„Zenonas 2017“

Gimęs dar 1995-aisiais kaip alternatyva „Oskarams“, „Kristoforams“, „Bitėms“ bei kitiems apdovanojimams su jų rimtais vertinimų kriterijais, „Zenonas“ tapo neišvengiamu Teatro dienos priedu, primenančiu unikaliomis šventinių teatrų vakarėlių tradicijomis garsėjusias Teatro dienos šventes prieš keletą dešimtmečių. „Zenonais“ apdovanojami linksmiausi, šmaikščiausi ar šiaip netilpę į tradicinius teatro žanro rėmus aktoriai. Per dešimtmetį Zenono skulptūrėles už įvairias nominacijas palytėjo begalė garsiausių Lietuvos teatrų, trupių, ansamblių, grupių, kompanijų, kvintetų, kvartetų, trio, porelių, vienišių ir kitokių šalies gyventojų. „Zenonas“ garsėja ypatinga šmaikščia teatrine atmosfera – greta iškilmingų apdovanojimų ceremonijų vykdomos įvairios labdaringos ir nelabdaringos akcijos bei atrakcijos, didžiai įspūdingos publikai bei reikšmingos Lietuvos ir Lietuvos teatro istorijai. Pompastiškas Zenonų įteikimo ceremonijas ne kartą stebėjo ir namisėdos prie margaspalvių TV ekranų.

Zenonas žada pasitelkti į pagalbą įvairaus meninio profilio kūrėjus – aktorius, rašytojus, klasikinės muzikos muzikantus, bardus su gitaromis ir be jų, pradedančiuosius, pažengusiuosius, nusipelniusiuosius atlikėjus, kurie savo kūryba – muzika, poezija, eilėmis, dainomis, įžvalgomis ir akcijomis kiekvieną dieną ir naktį demaskuoja, kovoja ir galiausiai negailestingai sutriuškina tiek seniai įsišaknijusias, pasikartojančias, tiek „ant bangos“ esančias šiuolaikines kataklizmas.

Šiais metais prie ištikimų ir jau tradicija tapusių Zenono pasekėjų ir jo valios vykdytojų – Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubo, „Atviro rato“ grupės „Penki pirštai“, Bardo be gitaros, kuris ruošia siurprizą specialiai Zenono šventei, Justo Tertelio, Daliaus Skamarako ir daugelio kitų Keistuolių teatro aktorių prisijungs didi kūrybinė galia iš šalies.

„Zenoną 2017“ savo pasirodymais nušvies iš pačios Klaipėdos atkeliausiantis rašytojas ir dramaturgas Gintaras Grajauskas, kataklizmas triuškinsiantis taikliu poetiniu žodžiu; Čiurlionio kvartetas, pažadėjęs kataklizmas triuškinti klasikos pagalba; Bjelle III, naujas Bjelle a capella projektas, pasiruošęs triuškinti kataklizmas trimis balsais; jauna ir perspektyvi grupė „Basi“ triuškins basomis, o dar jaunesnė ir ne mažiau perspektyvi grupė „Jauti“ – jausmais; „Kamanių šilelis“ tai darys magiškais eksperimentinio folko garsais, o Jurgis Didžiulis negandas išbaidys savo visuomet stebinančia energija. Ir tai dar ne viskas: kaip visada renginys prasidės dar gerokai iki koncerto – būrys kataklizmų ekspertų įvairiose akcijose, atrakcijose, hepeninguose ir performansuose Keistuolių teatro fojė bei kitose erdvėse konsultuos, padės atpažinti, demaskuoti, apsivalyti ir apsisaugoti nuo įvairiausių formų bei gabaritų kataklizmų, kurias perduos į sceną negailestingam Zenono teismui.

Koks Zenonas bus šiais 2017-ais metais? Kurio talento rankos jį pergalingai lytės šiemet? Ateikite ir pamatykite jau kovo 31 dieną.

Parengė Agnė Vidugirytė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai