Frenologija teigia, kad smegenyse egzistuoja atitinkami organai, atsakingi už visas šias žmogaus savybes, apie kurias galima spręsti vien apžiūrėjus matomą galvos dalį. Frenologijos pradininkas buvo Franzas Josephas Gallas, XIX amžiaus vokiečių chirurgas. Ši teorija turėjo didelį populiarumą XIX amžiuje, vėliau buvo pripažinta pseudomokslu.
F.J.Gallas manė, kad kiekvienas kaukolės paviršiaus iškilimas atitinka po juo esančio smegenų regiono padidėjimą, ir kad beveik bet kuris iškilimų derinys gali būti susietas su tam tikra charakterio savybe ar psichiniu sutrikimu. Paryžiaus Mokslų Akademija pasmerkė F.J.Gallo nemokslinį požiūrį ir, remiantis fiziologo Marie Jeano Pierre Flourenso eksperimentais, jo darbas buvo diskredituotas.
„Tyrėjų naktyje“ Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas kviečia susipažinti ir pagilinti savo žinias psichologijos srityje: rugsėjo 23 d. rengiamos viešos paskaitos, parodomieji psichofiziologiniai eksperimentai, diskusija su psichologu.
Daugiau informacijos apie „Tyrėjų nakties“ renginius rasite tinklalapyje www.tyrėjųnaktis.lt ir socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtoje grupėje.
„Tyrėjų naktį“ rengia Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su Kauno technologijos universitetu, Klaipėdos universitetu, Lietuvos energetikos institutu, Socialinių inovacijų institutu, Šiaulių universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universitetu.