3 val. ryto dalyviai nusimetė drabužius ir padėjo vieni kitiems nudažyti kūnus mėlynais atspalviais. S.Tunickas atspalvius pasirinko iš Ferenso meno galerijos kolekcijos bei specialiai užsakė šių tonų kūno dažus.
Projektu, kurį užsakė minėta galerija, norėta ne tik pasidžiaugti tuo, kad miestas 2017 metais taps Didžiosios Britanijos kultūros sostine, tačiau taip pat atkreipti dėmesį ir į klimato kaitą.
S.Tunicko instaliacijas sudaro nuogų žmonių minios. Šiam projektui realizuoti reikėjo 2500–3000 žmonių, tačiau į mieste vykusią fotosesiją surinkę 3200 savanorių viršijo menininko lūkesčius. S.Tunickas šią instaliaciją laiko vienu sėkmingiausių savo darbų Jungtinėje Karalystėje.
Kad projektas sėkmingai įvyktų, Halo miesto centro gatvės buvo užtvertos nuo vidurnakčio iki 10 val. ryto. Tarp minios dalyvių buvo mokytojai, socialiniai darbuotojai, netgi 80-metis meno kolekcionierius Stéphane‘as Janssenas, kuris prieš tai dalyvavo ir kitose S.Tunicko fotosesijose.
S.Tunicko fotografijos iš projekto „Halo jūra“ (ang. Sea of Hull) bus eksponuojamos restauruotoje Ferens meno galerijoje 2017 metais ir bus perduotos jos nuolatinei kolekcijai.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą