„Ši paroda – tai pasakojimas apie šokio dievu vadinamą ukrainiečių kilmės baleto šokėją Sergejų Lifarą, kurio gyvenimo įvykiai turi daug paralelių su tuo, ką patyrė A.Mončys. Abu pabėgėliai, abu gabūs menininkai, atsiskleidę Paryžiuje, abiejų ateitis buvo miglota, abu išgyveno ypatingą tėvynės ilgesį, abu geraširdžiai, tik vienas – kaip vėjas, o kitas – ramaus žemaitiško būdo“, – sako Antano Mončio namų-muziejaus direktorė, skulptoriaus A.Mončio dukterėčia Loreta Birutė Turauskaitė.
Atidaromoje parodoje rodomas simbolinis skaičius – šimtas – kūrinių, kurie atsiskleidžia kaip S.Lifaro darbų meninis atvaizdavimas. Kaip teigiama parodos anotacijoje, paroda neseka šokėjo gyvenimo chronologija ir nerodo jo paties darbų, tačiau „bando atvaizduoti galimas idėjas už tų darbų, kuriuos S.Lifaras sukūrė ne tokius „tolerantiškus“. Didelė parodoje rodomų kūrinių parodo fragmentus darbų, kurių choreografiją S.Lifaras kūrė ar perkūrė, istorijas bei darbus kitų menininkų, kurie iš dalies buvo įkvėpti Lifaro kūrinių.
Pasak L.B.Turauskaitės, šiuos kūrinius sukūręs menininkas norėjo parodos sceną užleisti būtent S.Lifarui, o pats likti jos užkulisiuose. „Pabrėžtina, kad taip pasielgti gali tik didelę savivertę turintis, pripažintas menininkas, nesivaikantis šlovės laurų, bet užtikrintai einantis meno keliu“, – sako ji.
Parodą „Hommage à Serge Lifar“ Palangoje esančiame Antano Mončio namuose-muziejuje bus galima lankyti iki gruodžio 1 dienos muziejaus darbo laiku nuo trečiadienio iki sekmadienio 10–17 val. Atsižvelgiant į šiuo metu keliamus sveikatos apsaugos reikalavimus, parodos lankytojų prašome dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas ir laikytis saugių atstumų.