Biržų senamiestis ir jo apylinkės turtingi archeologiniais radiniais, todėl kasmet čia jų randama apie 2000. Iki šiol tik maža jų dalis būdavo restauruojama.
„Veždavome į restauravimo dirbtuves, dažniausiai naudodavomės Lietuvos dailės akademijos Prano Gudyno restauravimo centro paslaugomis, tai yra ir labai brangu, todėl negalim restauruoti daug radinių, dabar džiaugiamės, kad turime galimybę tai daryti čia“, – sakė Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotojas Edita Landsbergienė.
Europinių fondų ir Biržų savivaldybės lėšomis nuo pavasario įrengtoje restauravimo laboratorijoje dirba du restauratoriai.
Restauruojami ką tik rasti archeologiniai radiniai ar laukę savo eilės muziejaus fonduose, atnaujinami ir buvę ekspozicijose. Tarp jų – daugiausia septynioliktojo amžiaus ginklų: sviedinių, iečių smaigalių, vadinamų varnos pėdų. Yra ir buities daiktų, papuošalų.
Pasak muziejininko Karolio Duderio, dešimtadalis randamų archeologinių dirbinių pagaminti iš metalo, geležies, žalvario. praėjus keliems dešimtmečiams jų nekonservuojant liktų tik rūdžių krūvelė. turėdami savo restauravimo laboratoriją muziejininkai tikisi visus vertingesnius radinius restauruoti per penkerius metus.