Jo ekspertai drauge su teisėtvarkos pareigūnais įvertino šimtus įtartinų daiktų, rastų 2019 metų liepą per patikrinimą Londono Hitrou oro uoste, ir nustatė, kad jie buvo padirbti, sakoma antradienį paskelbtame pranešime spaudai.
Tarp konfiskuotų prekių buvo iš molio pagamintų statulėlių, gyvūnų formos puodų ir beveik 190 molinių lentelių su dantiraščio įrašais.
Šie daiktai buvo rasti kruopščiai supakuoti dviejuose konteineriuose, siųstuose privačiu adresu Britanijoje iš Bahreino.
„Iš karto tapo aišku, kad iškilo problema. Nė vienas iš tų daiktų nebuvo seniena, – sakė muziejus. – Lyg visi senovės Mesopotamijos rašto pavyzdžiai būtų atsidūrę vienoje siuntoje.“
Ant kai kurių lentelių buvo tikri ženklai, o amuletas „be abejonės buvo sukurtas pagal tą, kuris buvo rastas Nimrude“, Irake.
Tačiau likę užrašai tebebuvo „padriki ženklai, kai kurie išgalvoti, kai kurie užrašyti atvirkščiai – visiškas (ženklų) kratinys, skaitant neturintis jokios prasmės“, pridūrė muziejus.
Savo dydžiu ir storiu lentelės taip pat neatitiko originalų standartų – tai „dažna klaida pagal nuotraukas gaminamuose padirbiniuose“.
Ekspertai sakė greitai pastebėję, kad lentelės buvo degtos šiuolaikinėje krosnyje, jos nebuvo džiovinamos saulėje.
Manoma, kad šie senienų padirbiniai „veikiausiai“ atkeliavo iš Artimųjų Rytų.
„Lentelės padirbinėjamos jau daugiau nei 200 metų, [pirmieji] padirbiniai pradėjo atsirasti anksčiau, nei buvo iššifruotas dantiraštis“, – nurodė muziejus.
„Tačiau tai yra pirmas atvejis, kai matome šio konkretaus tipo padirbinius: tai yra nauja gamybos linija, skirta patikliai naujokų rinkai“, – sakoma pranešime.
Šios prekės iš tiesų neturi jokios vertės, bet jos galėtų būti „ypač vertingos“, vertos tūkstančių svarų, jeigu rinkoje būtų parduotos kaip autentiškos.
Konfiskuotus padirbinius planuojama panaudoti „švietimo tikslais“, dalis jų bus eksponuojama Britų muziejuje, kai jis vėl atsidarys.