Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Choreografės A.M.Adomaitytės kūrinys – geriausių Europos choreografų darbų dvidešimtuke

Vieno svarbiausių Europos šiuolaikinio šokio tinklų „Aerowaves“ komisija į įdomiausių jaunųjų Europos choreografų dvidešimtuką atrinko lietuvių choreografės ir šokėjos Annos-Marijos Adomaitytės kūrinį „Pas De Deux“. Tai – pirmas kartas per 25 „Aerowaves“ gyvavimo metus, kai Lietuvos menininkų darbas patenka tarp dvidešimties geriausių, rašoma pranešime spaudai.
Ištrauka iš PasDeDeux
Ištrauka iš PasDeDeux / Organizatorių nuotr.

Šveicarijoje kuriančios lietuvės sėkmė

Anna-Marija Adomaitytė – choreografė ir šokėja iš Lietuvos, šiuolaikinio šokio mokslus baigusi Šveicarijoje, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Ženevoje, kur tęsia vizualiųjų menų magistrantūros studijas ECAL (École cantonal d’art de Lausanne) universitete. Su Anna-Marija Adomaityte Lietuvos žiūrovai susipažino šių metų vasarą vykusiame festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“, kuriame ji pristatė pirmąjį savo spektaklį „workpiece“.

„Aerowaves“ komisiją menininkė sudomino su naujausiu savo darbu „Pas De Deux“. Tai kūrinys apie dviejų kūnų maištą prieš juos jungiančią heteronormatyvią meilę. Viena iš „Aerowaves“ komisijos narių, LŠIC vadovė Gintarė Masteikaitė, pasidalino komisijos įspūdžiais apie šį darbą: „Annos-Marijos Adomaitytės naujausias šokio spektaklis „Pas De Deux“ dėmesį prikaustė nuo pirmos minutės net ir video formatu. Savito braižo choreografija, atlikimo tikslumas, puikiai suvaldytas apšvietimas ir scenografija. Annos-Marijos spektaklis bendrame paraiškų kontekste išsiskyrė savo profesionaliu išpildymu ir fantastiška choreografine kelione, kuri ne vienam tinklo partneriui paliko didelį įspūdį. Kolegos iš Šveicarijos taip pat neslėpė susižavėjimo šiuo spektakliu ir garsiai pabrėžė, kad tai choreografė, kurią visi turime sekti. Labai džiaugiamės Annos-Marijos sėkme, labai tikiuosi, kad šis įvertinimas ir tolimesnė kelionė su „Aerowaves“ tinklo narių pagalba atvers ne vienas duris, dar labiau prisidės prie Lietuvos kūrėjų sklaidos ir atkreips didesnį dėmesį į Lietuvos šiuolaikinio šokio lauką“.

Lietuvos žiūrovai jau netrukūs turės galimybę išvysti spektaklį „Pas De Deux“ – Anna-Marija Adomaitytė pasirodys tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programoje 2022-ųjų metų pavasarį.

Kuo svarbus „Aerowaves“?

Šiuolaikinio šokio tinklas „Aerowaves“ vienija šokio organizacijas iš 33 Europos šalių. Lietuvos šokio informacijos centras (LŠIC) yra vienas iš seniausių tinklo partnerių ir programos vykdytojų, atstovaujantis Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjus tinkle.

„Aerowaves“ – tarsi tarptautinis geriausių šokio kūrėjų radaras, kasmet įvardijantis dvidešimt įdomiausių, daugiausiai žadančių jaunųjų Europos choreografų ir turintis išskirtines galimybes jaunuosius kūrėjus sujungti su užsienio šokio ekspertais, institucijomis, festivaliais.

Kiekvieną birželį skelbiamas atviras kvietimas sulaukia daugiau nei 600 skirtingų šokio darbų, juos žiūri ir vertina 44 šokio ekspertai iš skirtingų šokio lauko profesijų, įstaigų visoje Europoje. Kiekviena šalis turi galimybę pristatyti išsamiau savo šalies pasirinkimą – vieną šokio darbą ir diskusijų metu atsakyti į kolegų klausimus apie visas iš tos šalies pateiktas paraiškas. Šio proceso metu tinklo partneriai turi galimybę atrasti naujus vardus ir kūrėjus bei susipažinti su kiekvienos šalies šiuolaikinio šokio situacija išsamiau. Vos dvidešimt iš šimtų aplikavusiųjų patenka į tarptautiniu mastu pristatomą topą.

Šio tinklo atrinktų kūrėjų darbai kasmet rodomi tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ metu, tad Lietuvos žiūrovai turi unikalią galimybę išvysti potencialias ateities Europos ir/ar pasaulio žvaigždes ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir Lietuvos regionuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos