„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto muziejų tikimasi atverti 2025-aisiais

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui ieškant, kas sutvarkytų patalpas Vilniuje, kuriose turėtų būti įkurtas Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto muziejus, teismas laikinai sustabdė rangovo konkursą. Tačiau muziejaus vadovas tikisi, kad tai nesutrukdys patalpas lankytojams atverti 2025-aisiais.
Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus
Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus / Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus archyvo nuotr.

Vilniaus apygardos teismas praėjusią savaitę bendrovės „HBC Baltic“ prašymu laikinai sustabdė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus skelbtą konkursą – jo laimėtojas suremontuotų buvusio Vilniaus geto bibliotekos pastatą.

„HBC Baltic“ teigė, kad konkurso sąlygos numato per aukštus kvalifikacijos reikalavimus, be to, ji turėjo priekaištų aplinkosaugos kriterijams.

Muziejaus vadovas Simonas Strelcovas sako, kad teismo sprendimas yra apskųstas. Jis tikisi, jog dėl to muziejaus įrengimas nenusivėlins.

„Muziejus yra pateikęs savo raštišką išaiškinimą teismui, tai detaliai dėl proceso komentuoti negaliu. Yra apskųstos ir laikinosios apsaugos priemonės, kaip keliančios didelių finansinių nuostolių valstybei, nes turime įsisavinti šiemet didelę pinigų sumą. (...) 2025 metais turėjo atsidaryti, tikiuosi ir atsidarys“, – BNS sakė S.Strelcovas.

Pasak jo, konkurso laimėtojas dar nebuvo atrinktas, o jį apskundusi „HBC Baltic“ konkurse net nedalyvavo.

S.Strelcovo teigimu, muziejų norima įkurti buvusioje geto bibliotekoje, kur sovietmečiu veikė mokykla. Vėliau pastatas buvo perduotas muziejui.

„Pastatas tikrai yra avarinės būklės, dėl to ir į konkurso sąlygas buvo įrašyta, kad rangovas turi turėti kultūros objektų remontavimo ir tokios ilgametės patirties, nes nesinori rizikuoti tokiu objektu. Jis istorinės vertės, tai retas atvejis Vidurio ir Rytų Europoj, kai didmiesčiai ar miestai buvo sunaikinti per karą, o mes turime istorinį pastatą, kurio patalpose norime apdaryti gerą muziejų“, – sakė S.Strelcovas.

Muziejuje ketinama įkurti Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto istoriją atspindinčias ekspozicijas įvairiais formatais, artefaktus iš geto teritorijos ir kitus eksponatus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau