„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JK vietos pareigūnai nepatenkinti naujuoju Banksy Valentino dienos piešiniu

Britų gatvės menininkas Banksy antradienį, Valentino dieną, pažymėjo nepakartojamu pareiškimu apie smurtą prieš moteris, tačiau vietos politikai tuo nebuvo patenkinti.
Banksy piešinys
Banksy piešinys / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Anglijos pietryčiuose esančiame Margeito mieste atsirado Banksy sieninis piešinys, vaizduojantis 6-ojo dešimtmečio namų šeimininkę su patinusia akimi ir trūkstamu dantimi, kuri tarsi pastumia savo partnerį į šalia sienos stovintį šaldiklį.

Tačiau po kelių minučių, nepaisydami vietinių gyventojų, fotografuojančių piešinį apgriuvusios pajūrio miestelio dalies namų užpakalinėje pusėje, protestų, savivaldybės darbuotojai atvažiavo išmesti šaldiklį į mikroautobusą.

Margeitą administruojanti Taneto apygardos taryba teigė, kad šaldiklis buvo pašalintas „saugumo sumetimais, nes buvo valstybinėje žemėje“.

„Šaldytuvas-šaldiklis šiuo metu yra saugomas ir bus grąžintas, kai tik jis bus saugus visuomenei“, – sakoma tarybos pareiškime ir priduriama, kad dėl meno kūrinio išsaugojimo bus tariamasi su namo savininku.

Paslaptingasis Banksy, kurio tikroji tapatybė nepatvirtinta, savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje paskelbė tris paveikslėlius, kuriuos pavadino „Valentino dienos tušas“.

Dviejose nuotraukose stambiu planu buvo užfiksuota besišypsanti, bet, regis, sumuštu veidu moteris, pasirišusi mėlyną prijuostę ir užsimovusi geltonas gumines pirštines.

Šaldiklio išvežimas sukėlė aplinkinių nuostabą ir net sąmokslo teorijas.

„Žmonės tarsi teigė: „Stop, stop, žinote, tai juk Banksy, ar ne?“ – naujienų agentūrai AFP pasakojo 35 metų vietos gyventoja Laura Holden.

„O jie (darbininkai) atsakė: „Ne, mes turime leidimą viską išvežti“, – sakė ji. – Atrodė, kad tai buvo kūrinio dalis, ir galbūt Banksy to ir siekė, nes visi žinome, kaip sunku priversti Taneto apygardos tarybą atvažiuoti ir surinkti mūsų šiukšles.“

Iš Bristolio į Borodianką

Kiti teigiamai įvertino dabar pakeisto kūrinio temą.

„Manau, kad jis nuostabus, – sakė 56 metų Amanda Barden. – Tai tikra tema, apie kurią žmonės gali kalbėti – smurtas artimoje aplinkoje. Manau, kad nuoroda į Valentino dieną taip pat pritraukia žmones, ji padės pradėti dialogą.“

Iš Bristolio pietvakarių Anglijoje kilęs Banksy buvo užsiėmęs dešimčių riboto tiražo atspaudų gamyba ir pardavimu, kad surinktų lėšų nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems civiliams gyventojams paremti.

50 atspaudų, kuriuose pavaizduota pelė, slenkanti dėžės su užrašu „FRAGILE“ šonu, gruodžio mėnesį buvo parduoti už 5 000 svarų sterlingų (daugiau kaip 5 600 eurų) per labdaros fondą „Legacy of War Foundation“.

Tuo metu labdaros organizacija teigė, kad jų internetinis aukcionas pritraukė tūkstančius „priešiškų“ interneto atakų iš Rusijos interneto adresų.

Praėjusį mėnesį menininkas taip pat patvirtino, kad yra septynių piešinių, kurie pernai atsirado ant sugriautų pastatų Kyjivo apylinkėse, autorius.

Banksy menas Bristolio gatvėse atsirado dešimtajame dešimtmetyje, o dabar už jį mokami dideli pinigai.

2018 metų aukcione už kiek daugiau nei 1 mln. svarų sterlingų (1,13 mln. eurų) buvo parduota jo garsiojo paveikslo „Mergina su balionu“ versija, kuri susinaikino dėl rėmuose Banksy paslėpto smulkintuvo.

2021 metais pervadintas „Meilė yra šiukšlių dėžėje“, piešinys buvo parduotas už 18,6 mln. svarų sterlingų (20,98 mln. eurų) – rekordinę sumą už Banksy kūrinį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“