Žaliakalnio, Savanorių prospekto gyventojai ir visi miestiečiai, čia gyvenę, dirbę ar patyrę įsimintinų išgyvenimų, kviečiami pasidalinti savo prisiminimais, nuotraukomis, piešiniais, skulptūromis, paveikslais, žemėlapiais, suvenyrais ir pačiais įvairiausiais daiktais, pasakojančiais šios Kauno gatvės istoriją.
Bendradarbiaudami su vietos gyventojais, bendruomenėmis ir menininkais projekto kūrėjai siekia įprasminti šios vietos atmintį, o kartu – paskatinti diskusijas apie Savanorių prospekto reikšmę miesto urbanistiniame audinyje bei kolektyvinėje miestiečių atmintyje.
Carinės Rusijos valdymo laikotarpiu perskelta metalinėmis tvoromis, juosusiomis visą miestą, modernizuota tarpukariu, šiandien ši miesto gatvė pasižymi judriu transportu ir eklektišku, dažnai apleistu ir nedraugišku vėlyvojo sovietmečio bei posovietmečio architektūros paveldu.
Tačiau ką Savanorių prospektas ir jo „apylinkės“ reiškia miestiečiams?
Kokios gyvenimo istorijos, likimai, kasdienybės fragmentai išlikę kauniečių prisiminimuose? Kokie daiktai, nuotraukos ar vietos mena šios gatvės gyvenimą?
Menininkai sako: „Naudodami savo pačių užfiksuotas fotografijas, kaip atspirties tašką, mes kursime neįprastai nuoširdžią ir mąstymą provokuojančią meno parodą – alternatyvų informacijos centrą, atskleidžiantį tikrojo Savanorių prospekto praeitį, dabartį ir ateitį.
Bendradarbiavimo su miestiečiais dėka, paroda kasdien augs. Čia jus taip pat pasitiks Savanorių prospekto žemėlapis, ant kurio kviesime rašyti prisiminimus ar įdomius, Savanorių prospektą menančius, faktus.
Lankytojų klausime, kokias nežinomas ar neįprastas vietas parodytumėte turistams? Koks suvenyras galėtų atspindėti Savanorių prospekto dvasią?
Besiruošdami projektui menininkai jau atrado vietos atmintį menančių daiktų, tarp kurių – labai asmeniškas šeimos albumas, rastas „Juzės“ pastate. Atpažįstančius jame užfiksuotus žmones, kviečiame atvykti ir papasakoti jų istoriją.
Prisiminimus, istorijas, nuotraukas ar daiktus kviečiame atnešti iki gegužės 25 d. (trečiadienio) nuo 12 iki 19 val., adresu: Savanorių pr. 225, II a. (įėjimas kairėje pastato dalyje) arba prisiminimais pasidalinti tinklalapyje www.atmintiesvietos.lt. Vėliau šis muziejus su jo istorijomis ir eksponatais persikels į virtualią erdvę ir reikšmingai papildys miesto atminties archyvą.