L.Coheno skulptūra Vilniuje bus perkelta į nuolatinę vietą

Dainininkui Leonardui Cohenui skirta skulptūra Vilniuje bus perkelta į nuolatinę vietą – skverą prie Ligoninės ir Pylimo gatvių sankryžos, trečiadienį pranešė sostinės savivaldybė.
Leonardo Coheno skulptūra
Leonardo Coheno skulptūra / Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Skulptoriaus Romualdo Kvinto skulptūra pasaulyje garsiam žydų kilmės kanadiečių atlikėjui 2019-ųjų rugpjūčio pabaigoje buvo atidengta restorano „Gabi“ kieme, laikinoje vietoje. Tuomet meras Remigijus Šimašius pažadėjo rasti kūriniui nuolatinę buveinę.

Pasak savivaldybės, naujoji skulptūros vieta glaudžiai siejasi su žydų istoriniu palikimu bei kultūra: netoli yra Vilniaus choralinė sinagoga, truputį toliau stovi Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, skveras patenka į Vilniaus didžiojo geto ribas.

Lygiai prieš ketverius metus miręs R.Kvintas pats savo skulptūros užbaigti nespėjo, darbą pratęsė jo mokinys Martynas Gaubas.

Skulptūros atidengimas vyks penktadienį.

Idėja padovanoti skulptūrą kilo Norvegijos verslininkui, R.Kvinto bičiuliui Johnui Afsethui.

„L.Coheno skulptūra, kartu su kitais dviem R.Kvinto darbais – „Vandens nešėju“ ir žydų daktaro Cemacho Šabado skulptūra – sudaro savotišką trikampį ir įamžina žydų palikimą“, – pastebėjo J.Afsethas.

Pasak jo, tai kartu ir didesnio plano – padaryti Vilnių pasaulio rokenrolo sostine, dalis.

„Planuose buvo padovanoti miestui devynias panašios tematikos skulptūras. Ar tai bus įgyvendinta – dar sunku pasakyti“, – sakė J.Afseth'as.

Jis džiaugiasi, kad sostinėje jau stovi „bitlo“ Johno Lennono, Franko Zappa'os skulptūros, todėl sukurti rokenrolo sostinę, anot jo, visai įmanoma.

L.Cohenas 1934 metais gimė Monrealyje, Kvebeko provincijoje, tačiau jo abu seneliai buvo litvakai. Jis mirė 2016-aisiais ir niekada nebuvo lankęsis Vilniuje.

L.Coheno motina Masha Klonicky buvo garsaus Vilniaus rabino Solomono Klonicky dukra, o senelis iš tėvo pusės Lyonas Cohenas, Kanados žydų kongreso įkūrėjas, taip pat buvo gimęs Lietuvoje, Vilkaviškio rajone esančiuose Budviečiuose.

Būdamas paauglys L.Cohenas išmoko groti gitara ir subūrė grupę „Buckskin Boys“, rašė dainas. Pasaulyje žinomo kanadiečių atlikėjo kūryba turėjo didelę įtaką daugeliui menininkų. Jo dainos „Hallelujah“, „Suzanne“ ir kiti hitai buvo perdainuotos šimtus kartų įvairių atlikėjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis