Pasak „Lewben Art Foundation“ direktorės ir vienos iš parodos kuratorių Ugnės Bužinskaitės, ši paroda – tai Seule įsikūrusio meno fondo „Sun Blanket Foundation“ ir Vilniuje įsteigto meno fondo „Lewben Art Foundation“ partnerystės rezultatas, o projekto siekis – remti ir skatinti jaunų menininkų kūrybos sklaidą.
„Ši paroda nėra pirmas mūsų bendras projektas. „Lewben Art Foundation“ su „Sun Blanket Foundation“ 2021 m. vasarą Seule pristatė grupinę parodą „New Age of Baltic“, kuria buvo siekiama skatinti kultūrinius mainus ir Pietų Korėjos meno pasauliui pristatyti dar nepažįstamų jaunų Baltijos menininkų kūrybą. Parodoje buvo pristatyta Eglė Norkutė (Lietuva), Alexei’us Gordin’as (Estija), Sandra Strele (Latvija) ir Ieva Trinkūnaitė (Lietuva). Ketiname tokių parodų Pietų Korėjoje surengti ir daugiau, o naujajame „Lewben Art Foundation“ meno centre pristatyti ir daugiau jaunųjų šios šalies menininkų. Esu tikra, kad jauniems Lietuvos menininkams – tai galimybė įsitvirtinti tarptautinėje meno rinkoje“, – sako U.Bužinskaitė.
„Ir bendradarbiavimas, ir pati paroda į mano gyvenimą įnešė naujų spalvų. Atsirado noras siekti dar daugiau, išbandyti naujas galimybes, sukurti kažką beprotiško, sustiprėjo pasitikėjimas savo sugebėjimais. Nekantrauju pažinti Pietų Korėją, šiuo metu mokausi korėjiečių kalbos“, – apie atsivėrusias naujas galimybes kalba menininkė Ieva Trinkūnaitė.
„Sun Blanket Foundation“ ir parodos kuratorius Taeho Choi, kalbėdamas apie priežastį pristatyti menininkus iš Baltijos šalių, teigia: „Pastaruoju metu meno pasaulis tolsta nuo madų vaikymosi. Norime daugiau dėmesio skirti menininkams iš Baltijos ir Pietryčių Azijos šalių, šios šalys neteisingai laikomos nederlinga meno žeme.“
I.Trinkūnaitės paroda „Atgal į gamtą“ siekia kalbėti apie sudėtingus gyvūnų, gamtos ir žmonių santykius bei jų darnaus koegzistavimo galimybę. Savo kūryba menininkė siekia parodyti nematomus ryšius, kalbėti tarsi iš gamtos, gyvūno perspektyvos, paverčiant žiūrovą tuo, į ką žiūrima. Grafikė, kalbėdama apie savo kūrybą, teigia: „Man labai įdomu tyrinėti žmogaus santykį
su gamta, mano nuomone, žmogus nėra atskiras organizmas. Tai, kas dabar vyksta aplink, mane labai inspiruoja domėtis ir atkreipti į tai dėmesį, pagrindiniai mano inspiracijos šaltiniai – asmeniniai patyrimai ir tai, kas vyksta aplinkoje. Man atrodo, kad kai tu pasižiūri kitam į akis, visų pirma susipažįsti su savimi.“ Parodoje „Atgal į gamtą“ pristatoma 20 kūrinių, atliktų įvairiomis technikomis: sausa adata, ofsetine litografija, šilkografija, piešta anglimi, sepija, spalvotais pieštukais.
Paroda „Atgal į gamtą“ meno erdvėje „Art Corner H“ veiks iki sausio 8 d.
Parodos partneris – Lietuvos kultūros institutas