Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Lietuvos architektų sukurtas projektas įvertintas apdovanojimu architektų „Oskarais“ vadinamo konkurso finale

Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas multifunkcis kompleksas „U40“ pelnė apdovanojimą viename iš prestižiškiausių pasaulio architektūros ir interjero dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF). Vilniuje, Užupio g. 40, esantis kompleksas pripažintas geriausiu privačių namų interjero kategorijoje „Residential (housing, more than one dwelling)“, rašoma pranešime spaudai.
Komplekse U40 – Meno pažinimo centras Tartle
Komplekse U40 – Meno pažinimo centras Tartle / Leono Garbačausko nuotr.
Temos: 1 Architektūra

Singapūre vykusiame neretai architektų „Oskarais“ vadinamo renginio finale buvo išrinkti geriausi pasaulio architektūros ir interjero dizaino darbai. Į nuo 2008 m. vykstantį konkursą kasmet sulaukiama tūkstančių paraiškų iš viso pasaulio.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos vardas skambėjo tarp geriausių pasaulio architektūros ir interjero dizaino kūrinių. Tai pripažinimas šalies architektūrai ir įrodymas, kad mūsų vizijos, idėjos bei sprendimai gali drąsiai konkuruoti su geriausiais pasaulio architektūros objektais“, – teigia Lietuvoje ir Vokietijoje gyvenantis architektas Alfredas Trimonis, kurio darbai jau ne pirmą kartą atrenkami į pasaulinio architektūros konkurso finalinį etapą.

Vizijos sutapo

1540 kv. m. užimantį kompleksą „U40“ sudaro privati gyvenamoji rezidencija, Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ ir jo meno kolekcijos saugykla, Tailando Karalystės konsulato patalpos, konferencijų salė. Komplekso vidiniame kieme veikia nustatytais laikais viešai prieinama lauko skulptūrų paroda; lauko terasoje, iš kurios atsiveria įspūdinga Vilniaus senamiesčio panorama, nuolat vyksta įvairūs renginiai.

Vertinimo komisijai įspūdį paliko konceptuali meno integracija į gyvenamąsias erdves ir vizionieriški sprendimai, leidę nedideliame plote suderinti privačias ir visuomenines erdves.

Pasak architekto A. Trimonio, kuriant interjerą buvo preciziškai laikomasi idėjos, kad pagrindinis akcentas yra menas, o visas kompleksas – edukacinė erdvė. „Labai džiaugiamės, kad mūsų ir projekto savininkų Renatos ir Rolando Valiūno vizijos bei požiūriai sutapo. Tai leido sklandžiai susieti senus ir naujus architektūros elementus panaudojant šiuolaikinę dizaino kalbą bei taip sukurti ypatingą atmosferą“, – teigia projekto autorius.

Vizionieriški sprendimai

Dalis meno objektų, atsižvelgiant į konkrečią meninę temą, strategiškai integruota į konkrečias gyvenamąsias erdves. Pavyzdžiui, skulptūrų ir tapybos ekspozicijos laiptinėse ar liaudies meno skulptūrų paroda lifto šachtoje bei virtuvės zonoje.

„U40“ pritaikyta ir daugiau šiuolaikinių, novatoriškų sprendimų. Specialaus dizaino šviečiančios langinės saugo meno pažinimo centro erdves ir meno kūrinius nuo saulės spindulių bei subtiliai apšviečia ekspozicines zonas. Bibliotekos zonoje įspūdį palieka stumdomos stiklinės durys su integruotais dvigubais paveikslais, matomais iš abiejų pusių.

Žinomo architekto A. Trimonio darbai jau ne pirmą kartą atrenkami tarp geriausių pasaulio architektūros kūrinių. 2014 m. pirmą kartą Lietuvos architektūros istorijoje į „World Architecture Festival“ finalinį etapą pateko A. Trimonio rekonstruotas verslo centras „Pirklių klubas“, o 2015 m. architekto suprojektuotas namas sostinės Turniškių rajone taip pat atrinktas tarp minėto prestižinio festivalio finalininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos