Luvro muziejui „per daug nepadorią“ skulptūrą priėmė Pompidou centras

Milžiniška, žmogaus ir gyvūno lytinius santykius vaizduojanti skulptūra sukėlė audrą Paryžiuje, kur ją eksponuoja Pompidou centras, nors Luvrui šis meno kūrinys pasirodė „per daug nepadorus“.
Joepo van Lieshouto skulptūra „Jaukintojas“
Joepo van Lieshouto skulptūra „Jaukintojas“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Olandų menininko Joepo van Lieshouto rūdžių spalvos geometrinė skulptūra „Jaukintojas“ (Domestikator) vaizduoja žmogaus ir gyvulio kopuliaciją. Žmogus stovi gyvūnui iš nugaros ir rankomis laikosi įsikibęs į jo šonus.

Maždaug 12 metrų aukščio darbas iš pradžių turėjo būti pristatytas šalia Luvro esančiuose Tiuilri soduose kaip vienas iš kasmet sostinėje vykstančios Tarptautinės šiuolaikinio meno mugės (FIAC) eksponatų.

Tačiau paskutinę akimirką Luvro muziejaus Paryžiuje prezidentas Jeanas-Lucas Martinezas nusprendė skulptūros atsisakyti.

Savo laiške FIAC organizatoriams jis rašo, kad dėl skulptūros išprovokuotų komentarų internetinėje erdvėje atsirado „klaidingas šio darbo suvokimas, kuris gali būti per daug nepadorus tradiciškai Tiuilri soduose besilankančioms minioms“.

Trečiadienį į centrą atvykę lankytojai atrodė suglumę, tačiau iš esmės teigiamai vertino iš medžio, plieno ir stiklo pluošto sukurtą skulptūrą.

Tuo tarpu Pompidou centro direktorius Bernardas Blistene'as sutiko priimti šią J.van Lieshouto sukurtą „nuostabią utopiją, harmoningai derančią prie viešosios erdvės“.

Trečiadienį į centrą atvykę lankytojai atrodė suglumę, tačiau iš esmės teigiamai vertino iš medžio, plieno ir stiklo pluošto sukurtą skulptūrą.

„Aš manau, kad ji tinka bet kur, – sakė turistė iš Kanados Rita Sliven. – Ji skirta tam, kad žmonės žiūrėtų, diskutuotų, būtų priversti išeiti iš savo sapnų būsenos“.

„Ji priverčia nusišypsoti, – sakė kitas muziejaus lankytojas iš Kanados Sylvainas Tailoanas, jau įsivaizduodamas ją stovinčią šalia ežero prie jo namelio tėvynėje. – Kaimynams ji tikrai patiktų“.

„Truputį primityvoka“

Tačiau menininkas iš pietinio Monpeljė miesto Didier Casiglio nemano, kad skulptūrai parinkta tinkama vieta.

„Ji geriau atrodytų miške arba parke. Čia ji atrodo truputį primityvoka“, – pareiškė jis.

Savo ruožtu J.Van Lieshoutas sako esąs „laimingas, kad Pompidou centro lankytojai turės galimybę susipažinti su jo darbu ir tikisi, kad ji sukels klausimų ir (išprovokuos) dialogą apie prijaukinimą mūsų pasaulyje“.

Prieš trejus metus vienoje sostinės aikštėje netoli viešbučio „Ritz“ iškilo pripučiama skulptūra, primenanti milžinišką sekso žaislą. Prie JAV menininko Paulo McCarthy pristatyto darbo teko pastatyti apsaugą, kai jį nuniokojo vandalai.

Ketvirtadienį oficialiai prasidedanti 44-oji FIAC mugė vyks iki sekmadienio, nors „Jaukintojas“ jau antradienį atsirado prie Pompidou centro. Iš viso parodos metu Paryžius turėtų pasipuošti daugiau nei 70 naujų skulptūrų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai