XV amžiaus pabaiga datuojamas plunksna ir rudu tušu nupieštas eskizas, vaizduojantis nuogą vyrą su dar dviem figūromis fone, kaip neseniai paaiškėjo, buvo privačioje kolekcijoje Prancūzijoje.
Per varžytynes buvo pranoktas ankstesnis šio Renesanso meistro rekordas: 2000 metais per „Christie's“ aukcioną Londone už 9,5 mln. eurų buvo parduotas jo kūrinys „Prisikėlęs Kristus“.
„Privačiose rankose yra mažiau nei 10 Michelangelo piešinių“, – prieš aukcioną naujienų agentūrai AFP sakė „Christie's“ senųjų ir XIX a. piešinių skyriaus direktorė Helene Rihal.
Pastarąjį kartą eskizas buvo parduodamas 1907 metais Paryžiaus aukcionų namuose „Drouot“.
Pasak „Christie's“, aktas, iš dalies sukurtas pagal Masaccio freską Brankačių koplyčioje Florencijoje, iki šiol buvo „išvengęs specialistų dėmesio“. „Christie's“ pripažino eskizą labai gerai išsilaikiusiu.
Tik 2019 metais ekspertai, inventorizuodami vieną privačią Prancūzijos kolekciją, nustatė, kad tai italų Renesanso genijaus kūrinys.
Tų pačių metų rugsėjį jis buvo paskelbtas „Prancūzijos nacionaline vertybe“, todėl 30 mėnesių negalėjo būti išvežtas iš Prancūzijos teritorijos, o Prancūzijos vyriausybė ir muziejai turėjo galimybę jį įsigyti.
Tačiau pasiūlymų nebuvo gauta, o pastarosiomis savaitėmis kūrinys buvo eksponuojamas Honkonge ir Niujorke, siekiant padidinti susidomėjimą prieš aukcioną.
Šis eskizas yra A4 formato popieriaus lapo dydžio (21 ir 30 cm) ir labai panašus į figūrą Masaccio freskoje „Neofitų krikštas“.
Tačiau „Christie's“ senųjų meistrų ekspertas Stijnas Alsteensas aukciono svetainėje teigė, kad „tai kur kas daugiau nei kopija“.
„Michelangelo nusprendė paversti figūrą kažkuo, kas labiau atitiktų jo estetiką, padarydamas ją daug tvirtesnę ir monumentalesnę, bet kartu išlaikydamas figūros trapumą, nes ji atidengta ir virpa“, nes laukia krikšto, sakė jis.
S.Alsteensas pridūrė, kad menininkas eskizą galėjo sukurti būdamas maždaug 21 metų amžiaus, savo karjeros įkarštyje.