Mugė Art Compensa – išskirtinis dėmesys technologijoms ir dirbtiniam intelektui

Jau 3 - čius metus organizuojamoje tarptautinėje meno mugėje Art Compensa 2500 kv. m. erdvėse 3 dienas savo kūrybą pristatys per pusšimtis autorių. Šiųmetėje mugėje dalyvauja talentingi kūrėjai iš visos Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Islandijos. Art Compensa pirmuosius lankytojus pasitiko su gyvai atliekamos klasikinės muzikos garsais ir įspūdingu šokio performansu, kurį pristatė šokio teatras „Aura“, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
Mugė Art Compensa
Mugė Art Compensa / U.Urmulevičiūtės nuotr.

Renginys išsiskiria meno kūrinių įvairove - tapyba, grafika, skulptūra, fotografija, performansai, skaitmeninis menas, todėl kiekvienas žiūrovas gali pats išsirinkti, kas jam įdomiausia bei įsigyti kūrėjų darbus „iš pirmų rankų“. Mugė vyks 3 dienas, penktadienį – šeštadienį nuo 11.00 iki 21.00 val., sekmadienį – iki 18.00 val.

VIDEO: Art Compensa Meno Mugės atidarymas 2024

Šių metų mugės tema – edukacija ir technologijos. Art Compensa kartu Vilnius Coding School surengė diskusiją itin aktualia tema – „Menas ir dirbtinis intelektas“.

Skirtingų sričių ekspertai - ekonomistas Marius Dubnikovas, Vilnius Coding School lektorius, programuotojas Zigmantas Račkauskas, Art Compensa Meno Mugės organizatorė Gabija Lydytė, Art Compensa meno mugės dalyvė, DI menininkė Yuge Kurt, grafikos dizainerė, menininkė, UGC kūrėja Oksana Ragauskienė nagrinėjo dirbtinio intelekto įtaką mene – aptarė privalumus ir grėsmes. Kaip ir kituose gyvenimo srityse, dirbtinio intelekto atsiradimas sukėlė revoliuciją meno pasaulyje – kvestionuoja tradicines meno vertės ir unikalumo sampratas.

Nepaisant etinių, autorystės ir nuosavybės (teisinių) klausimų, nenumatytų pasekmių, DI kūrėjams suteikia naujų raiškos ir bendradarbiavimo priemonių, tai priemonė – kaip teptukas, svarbiausia kūrėjo mintis, idėja ir technikos meistriškumas. Pašnekovai siūlė ieškoti pusiausvyros tarp žmogaus išradingumo ir technologinės pagalbos, kurti atsakingą dirbtinio intelekto meno pasaulyje sistemą.

„Mes, Vilnius Coding School, tikime, kad sinergija tarp skirtingų profesinių sričių padeda siekti kūrybiškumo, įkvėpimo ir progreso savo kasdieniame gyvenime bei profesinėje srityje. Šioje meno mugėje mūsų komisija rinks vieną darbą arba menininką, kuris atspindėtų meno ir IT/tech pasaulių sinergiją, kurios nuolat iekome savo kasdienybėje.

Čia pat ir nepaprastai svarbu atrodo kalbėti apie tai, kaip pasaulis keičiasi, kaip dirbtinis intelektas, tapęs jau intergalia dalimi daugelio mūsų gyvenimo sričių keičia ir meną, požiūrį į kūrybą. Todėl mums ir mūsų partneriams Art Compensa gimė idėja organizuoti diskusiją šia tema.“ – sakė Vilnius Coding School direktorė ir įkūrėja Julija Rimšelė.

VIDEO: Diskusija MENAS IR DIRBINIS INTELEKTAS (Art Compensa ir Vilnius Coding School)

Mugėje dalyvauja menininkai ne tik, kurie kuria su DI įrankiais, bet ir VDA keramikos katedra, kuri pristatys 3D keramikos spausdintuvą – tai viena iš technologijų kai modeliavimas vyksta ne rankomis, o kompiuterio ekrane, tekstilės katedra, kuri supažindins su jaunų menininkų kūriniais, atliktais šiuolaikinėmis skaitmeninio žakardo, kompiuterinio siuvinėjimo technikomis, o taip pat ir klasikinės technikos rankų darbo sukurtus šedevrus.

Virtualaus meno kūrėja Islandė Ana Frida parodys blokų grandinių technologijų grindžiamą nepakeičiamųjų žetonų kūrinius, - pasakojo mugės organizatorė Gabija Lydytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis