Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

„Perspektyvų kambario“ pirmojoje dalyje: M.Quaintance, A.Kanwar ir I.K.Skirmantaitės filmai

2020 m. spalio 22 d. kartu su Vilniaus galerijų savaitgalio programa prasidės kuratorės Monikos Lipšic ir architekto Vlado Suncovo sukurto peržiūrų kambario – „Perspektyvų kambario“ – pirmoji peržiūra sostinės galerijoje „Atletika“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Stop kadras iš Morgan Quaintance filmo „Ann, Richard ir Paul“
Stop kadras iš Morgan Quaintance filmo „Ann, Richard ir Paul“

Joje visą savaitgalį 16–19 val. nepertraukiama kilpa bus rodomi trijų menininkų – Morgan Quaintance, Amar Kanwar ir Ievos Kotrynos Skirmantaitės – video darbai. Vėliau šią programą dar bus galima pamatyti galerijoje lapkričio mėnesį.

Programoje pristatomi menininkų filmai kalba apie tirpstančias ribas, apie minčių įrėminimą, apie matymą kiaurai sienas, apie tai, ką matome atsiminimuose, apie judančio vaizdo savybę perkelti žiūrintįjį laike ir šviesoje.

„Perspektyvų kambarys“ taip pat yra požiūrių, paradigmų, nuomonių, žiūrėjimo būdų ir žvilgsnių kambarys.

Žvilgsnis į tolį, horizonto linija, žvilgsnio įsiskverbimas į sieną, paliekant joje žymes — vizija, optika, fizika; jeigu labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai ilgai žiūrėsi į sieną, ji galiausiai taps permatoma.

Šios mintys ir idėjos įkvėpė „Perspektyvų kambarį“, kurio pavadinimas kilo atsispiriant nuo iliuzinės sienų tapybos: nuo Antikos laikų romėnai tapė pastatų interjerus vaizdais, neretai juose atkartodami peizažus, esančius už sienos — taip sukurdavo didesnės erdvės iliuziją.

Palazzo Altemps Romoje yra nutapytų perspektyvų menė — jos freskoje vaizduojamas XVI a. miestas, kurio nebegalime matyti šiandien. Miestas pasikeitė, tačiau žvilgsnis į jį iš kito laiko perspektyvos yra išlikęs sienoje.

„Perspektyvų kambarys“ taip pat yra požiūrių, paradigmų, nuomonių, žiūrėjimo būdų ir žvilgsnių kambarys. Pirmoje serijos dalyje pristatomi trijų menininkų — Morgan Quaintance, Amar Kanwar ir Ievos Kotrynos Skirmantaitės video darbai.

Kuratorė Monika Lipšic; Architektas Vladas Suncovas; Grafinis dizainas: Marek Voida.

Video darbai:

  • Morgan Quaintance „Anne, Richard ir Paul“ (Jungtinė Karalystė, 2018, 15 min, 10 s, spalvotas, stereo)
  • Amar Kanwar „Meilės istorija“ (Indija, 2010, 5 min, 37 s, spalvotas, su garsu)
  • Ieva Kotryna Skirmantaitė „Myliu praeitį, žiūriu į priekį“ (Prancūzija, Lietuva, 2018, 18 min 4 s, spalvotas, su garsu)

Būtina registracija čia. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas