2022 10 05

Rauginti agurkėliai kaip meno priemonė – kodėl šie kūrėjai iš Berlyno juos dievina?

Lankytojai, 2019 metais Venecijos bienalėje užklydę į kolektyvo „Slavs and Tatars“ („Slavai ir totoriai“) instaliaciją Arsenale, ten išvydo ramiai burbuliuojantį fontaną, ryškiai ornamentais padabintą PVC užuolaidą ir veikiantį prekybos automatą su raugintų kopūstų sulčių buteliukais.
„Slavs and Tatars“ menininkai
„Slavs and Tatars“ menininkai / „The New York Times“/Marian Sturm nuotr.

Ant kiekvieno buteliuko etiketės buvo pavaizduotas kopūstas, pritvirtintas prie koto grandine, kaip vėzdo kamuolys, ir žodžiai „Sūrymas ir bausmė“ – užuomina į Fiodoro Dostojevskio „Nusikaltimą ir bausmę“. Automatą keletą kartų teko papildyti.

Tokio tipo humoras – kvailas, žaismingas, peržengiantis ribą tarp sąmojo ir pretenzingumo – nuolat atsikartoja šios Berlyne įsikūrusios menininkų grupės darbuose.

Jų skulptūros, instaliacijos ir interaktyvūs performansai su charakteringomis švariomis linijomis, ryškiomis spalvomis ir popmeno elementais buvo demonstruojami didžiuosiuose Europos muziejuose.

Tačiau „Slavs and Tatars“ daro daug daugiau. Ši kūrėjų grupė leidžia knygas, rengia paskaitas-spektaklius, ji prižiūri menininkų ir kuratorių stažuočių programą, o jų būstinėje Berlyne veikia „Pickle Bar“ – erdvė, kurioje menininkai ir mokslininkai organizuoja renginius, o svečiai gali paskanauti marinuotų agurkų ir pagurkšnoti degtinės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai