Jau šį mėnesį žurnalą papildė „Rupert“ 2020 metų viešųjų renginių programos apie rūpestį ir tarpusavio priklausomybę archyvas, suteikiantis galimybę peržiūrėti visas paskaitas ir kūrybines dirbtuves (lietuvių ir anglų kalbomis), kurias 2020 metais visuomenei pristatė „Rupert“.
Pernai net 13 „Rupert“ viešųjų paskaitų tiek virtualiai, tiek gyvai stebėjo per 4000 žiūrovų. Šiuo metu „Rupert“ žurnalas siūlo 37 tekstus, vaizdo ir garso įrašus. Visi jie nagrinėja rūpesčio ir tarpusavio priklausomybės temas bei jų sąsajas su kultūriniu, sociopolitiniu ir meniniu kontekstais. Diskusijos, paskaitos ir tekstai grindžiami negalios ir aktyvizmo tyrimais, kritiškai apmąstančiais tarpusavio priklausomybės ir rūpesčio reikšmę.
Rūpesčio ir tarpusavio priklausomybės tema buvo pasirinkta reaguojant į šiandien plačiai paplitusią individualizmo ir konkurencijos ideologiją, suklestėjusią išsivysčius socioekonominei sistemai ir vis labiau apibrėžiamą neoliberalizmo. Šių pokyčių pasekmės – susiskaldymo įtvirtinimas, sistemingas rūpinimosi – tiek kaip darbo formos, tiek kaip etinio principo – nuvertinimas ir pamatinės tarpusavio priklausomybės prielaidos, kuria grindžiama mūsų bendra atsakomybė už santykius tarpusavyje ir su aplinka, nepaisymas. Iš įvairių žiūros kampų įrašuose kalbama apie tarpusavio priklausomybės reikšmę rūpinimosi praktikoms, valdžios santykiams ir solidarumo formoms ne tik mene, bet ir visuomenėje.
Paskaitų ir kūrybinių dirbtuvių vaizdo įrašus, tekstus ir nuolat atnaujinamą „Rupert“ tinklalaidę (lietuvių ir anglų kalbomis) rasite „Rupert“ žurnale.
„Rupert“ veiklas galite paremti Patreon platformoje.
„Rupert“ veiklas iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.