„Muziejų pajamos dingo pernakt, kai pandemija uždarė kultūros institucijas ir, deja, daug jų niekada neatsigaus. Net dalinis institucijų atvėrimas ateinančiais mėnesiais reikštų, kad išlaidos viršys pajamas, o daugelis muziejų neturi finansinio saugumo tinklo. Vargas, su kuriuo susiduria muziejai, nebus išgyvenamas izoliacijoje. 12 000 muziejų uždarymas bus žalingas bendruomenėms, ekonomikai, švietimo sistemai ir mūsų kultūros istorijai“, – teigia Amerikos muziejų aljanso prezidentė ir generalinė direktorė Laura Lott.
Kaip teigiama aljanso pranešime, muziejai ne tik saugo, pristato ir aiškina kultūros reiškinius, jie yra ir svarbus darbdavys bei ekonomikos variklis. Muziejai JAV sukuria 726 000 darbo vietų ir kasmet į šalies ekonomiką įneša 50 mlrd. JAV dolerių.
Muziejai, kurie gali atsidaryti, taip pat svarsto mažinti etatus – tai ketina daryti 40 proc. institucijų, kurios atvers savo duris.
Atliktas tyrimas rodo, jog ir tie muziejai, kurie atsidarys lankytojams, tikėtina, susidurs su dideliais iššūkiais. Trečdalis apklaustų muziejų vadovų teigia, jog rizika, kad jų muziejų vis vien teks uždaryti rudenį, yra didelė, arba teigia nežinantys, kaip muziejui apskritai teks išgyventi. 87 proc. muziejų likęs finansinis rezervas leistų jiems išgyventi ne ilgiau kaip metus.
64 proc. apklaustų vadovų teigia planuojantys mažinti išlaidas kultūros švietimui, programavimui ir viešosioms paslaugoms.
JAV muziejai stengiasi gauti naują federalinės, valstijos ar vietos valdžios finansinę paramą, kuri padėtų įveikti krizę.