Sostinės centre iki 2018-ųjų vidurio planuojama pastatyti žymaus JAV architekto Danielio Libeskindo suprojektuotą meno erdvę. Ji bus skirta pristatyti Viktoro ir Danguolės Butkų sukauptą modernaus lietuvių meno kolekciją, apimančią laikotarpį nuo 1960-ųjų iki šių dienų. Joje – per 4300 tapybos, fotografijos ir kito vaizduojamojo meno kūrinių.
Pastatyti meno centrą vietoje kino teatro sumanė modernaus meno kolekcininkas, buvęs įmonių grupės „Fermentas International“ akcininkas V.Butkus.
Trijų aukštų pastate bus didelė ekspozicinė, mažesnė salė ekspozicijoms su biblioteka, vieša lauko terasa, administracinės patalpos. Pirmame aukšte bus įrengtas vestibiulis, į jame vyksiančius renginius bus galima užsukti nemokamai, veiks kavinė.
Didžiojoje salėje ekspozicijos bus keičiamos dukart per metus, mažojoje – dažniau, siekiant pristatyti kuo didesnį spektrą lietuvių menininkų. Neatmetama, kad ateityje čia bus galima pamatyti ir darbų ne tik iš Butkų kolekcijos.
Kino teatras „Lietuva“ buvo pastatytas 1965 metais, 1997 jis rekonstruotas. Teatras galutinai uždarytas 2005-aisiais, po kelerius metus trukusio privatizacijos proceso bei vykusių diskusijų tarp Vilniaus savivaldybės bei Kultūros ministerijos dėl tolesnės jo veiklos. Pastatą įsigijusi bendrovė „Rojaus apartamentai“ ketino čia statyti butus, komercines patalpas, taip pat skelbė apie planus įrengti kino sales. 2006-aisiais kilo protestų banga dėl kino teatro planuojamo griovimo, kelerius metus verslininkai bylinėjosi su protestuotojais dėl žalos atlyginimo.
Pastatyti meno centrą vietoje kino teatro sumanė modernaus meno kolekcininkas, buvęs įmonių grupės „Fermentas International“ akcininkas V.Butkus. Jo bei partnerių įmonė „MMC projektai“ (buvusi „LKT projektai“) sklypą ir pastatą iš buvusių savininkų įsigijo prieš kelerius metus. MMC statomas tik privačiomis lėšomis. MMC teigia, kad idėjos įgyvendinimas, neįskaitant lėšų, reikalingų kolekcijai sukaupti, mecenatams Butkams atsieis daugiau nei 10 mln. eurų.