„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

6 odos skaistumo priešai ir kaip su jais kovoti

Yra gerų, naudingų dalykų, kurie mums primenami nuolat, tačiau... Pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo. Taigi, aiškinamės, kokie veiksniai stipriausiai lemia, kodėl oda atrodo blausi ir papilkėjusi, ir kaip pabėgti nuo šių priešų ar bent jau sumažinti jų įtaką?
Mergina
Mergina / Vida Press nuotr.

Priešas Nr. 1. Rūkymas

Nerasite dermatologo, kuris tarp aršiausių odos skaistumo priešų nepaminėtų rūkymo. Dėl jo lėtėja odos kraujotaka, ji sausėja, glemba, plonėja, pirma laiko atsiranda raukšlių, blogiau gyja žaizdos, uždegimų vietose gaminasi daugiau pigmentų, išauga alergijos tikimybė, jau nekalbant apie tai, kad oda įgyja gelsvai pilkšvą atspalvį.

Išvada. Nenorite ar nepajėgiate mesti? Bent jau stenkitės iš maisto ir papildų gauti daugiau vitaminų A, E ir C.

Vida Press nuotr./Rūkanti moteris
Vida Press nuotr.

Priešas Nr. 2. Oro užterštumas

Oro tarša, kuri ypač didėja dėl gamyklų veiklos ir transporto išmetamų dujų, daro milžinišką žalą odai. Kai vokiečiai palygino 400 vyresnių moterų veidus, paaiškėjo, kad daugiausia pigmentinių dėmių turi tos, kurios ilgai ir stipriau nei kitos buvo veikiamos taršos. Taigi, jei gyvenate didmiestyje, rizika labai išauga. Juolab ultravioletiniai spinduliai dar labiau ją padidina.

TAIP PAT SKAITYKITE: Blausi oda? 7 produktai, kurie drėkina iš išorės

Kasdien kruopščiai nuprauskite ir nuvalykite odą, naudokite skydą nuo UV spindulių.  

Išvada. Kuo dažniau būkite vietose, kur galima papildyti organizmo deguonies atsargas ir pabėgti nuo automobilių bei gamyklų: miške, parke, sode ir pan. Kasdien kruopščiai nuprauskite ir nuvalykite odą, naudokite skydą nuo UV spindulių. Vandens gėrimas, daržovių, vaisių valgymas irgi padeda sumažinti teršalų žalą, nes pagreitina organizmo detoksikaciją. Kosmetikos gamintojai suskato gaminti kremus su specialiomis medžiagomis, saugančiomis nuo miesto taršos, – išmėginkite ir juos.

Vida Press nuotr./Skaitanti moteris
Vida Press nuotr.

Priešas Nr. 3. UV spinduliai

Daugybę kartų girdėjote apie ultravioletinių spindulių poveikį odai, bet ar įsidėmėjote visa, ką reikia žinoti? Tarkim, kad UV į mus sminga ir tada, kai saulė nešviečia, kad jie mus pasiekia pro stiklą, gerokai labiau apspinduliuoja ant vandens, sniego, smėlio, kad saulės kremai nevisiškai apsaugo, kad skaičius ant jų pakuočių susijęs tik su UVB spinduliais, kurie nudegina, bet ne su UVA, kurie patenka į gilesnius odos sluoksnius ir sukelia ligas... UV labai smarkiai greitina jos senėjimą.

Rinkdamosi apsauginius kremus, teikite pirmenybę tiems, kurie turi fizinių ir cheminių filtrų, antioksidantų kompleksą.

Išvada. Karštymečiu kremas su SPF, skrybėlė ar skėtis – tai, ko reikia moteriai, norinčiai išsaugoti odos skaistumą (jau nekalbant apie odos sveikatą). Rinkdamosi apsauginius kremus, teikite pirmenybę tiems, kurie turi fizinių ir cheminių filtrų, antioksidantų kompleksą. Pastarųjų turtingi kremai „after sun“, skirti odai atgaivinti po saulės vonių, – irgi būtini. Paprastos drėkinamosios priemonės neužtikrina reikiamo poveikio, nes nepajėgia neutralizuoti laisvųjų radikalų, susidarančių odoje dėl ultravioletinių spindulių.

Vida Press nuotr./Kremas nuo saulės
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs