Tiesa, veido tobulinimas šiuo būdu gal net nebėra tokia karšta naujiena. Dar beprotiškesnė pastarosiomis savaitėmis internete pasklidusi idėja – krūtinės „kontūravimas“. Norom nenorom pradedi svarstyti – o kas toliau?
Jei nežinote, kas yra veido kontūravimas, jus, greičiausiai, menkai domina makiažo gudrybės. Taigi, trumpa pažintis.
Kai kurie vizažistai skambiai įvardija, jog veido kontūravimas yra viena ryškiausių pastarųjų dešimtmečių makiažo tendencijų. Taip vadinama makiažo technika, kai naudojant tamsią kreminę bei labai šviesią, šviesą atspindinčią pudrą ar maskuojamąjį pieštuką, itin keičiami veido bruožai: vizualiai susiaurinama nosis, pažeminama aukšta kakta, maskuojami apvalūs skruostai ar visiškai transformuojamas veidas.
Nebeužtenka maskuoti spuogelių, raudonų dėmelių ar tamsių ratilų po akimis – kiekvieną rytą dažytis reikia taip, tarsi ruoštumėmės profesionaliai fotosesijai.
Ši technika savo efektu visai kitokia, nei tarkime, veido rusvinamaja priemone vos paryškinti skruostikauliai. Kontūruojant veidą ir šviesi, ir tamsi pudra tepama itin storu sluoksniu. Taip sukuriami ryškūs veido kontūrai net ten, kur jų (beveik) nėra, o galiausiai visi pudros užtepimai suliejami specialiu makiažo šepetėliu. Taip gimsta tobulai tolygių ir išraiškingų veido bruožų iliuzija. Kim Kardashian – ištikima šios makiažo technikos vedlė. „Instagram“ tinkle, kur realybės šou žvaigždė dalinasi naujausiomis savo asmenukėmis, ji turi net 31 mln. sekėjų.
Kontūravimu žavisi ne tik žvaigždės ir žvaigždutės. Štai „Sephora“, visame pasaulyje populiarus grožio produktų prekybos tinklas, prieš porą savaičių savo tinklapyje pasidalino lūpų kontūravimo technikos nuotraukomis. Vėliau sekė 6 žingsnių iliustruota pamokėlė, kaip paploninti nosį, o galiausiai – patarimai, kaip kontūruojant pasiekti iškilesnės krūtinės įspūdį.
Taigi, nesunku susidaryti įspūdį, kad šiuolaikinė moteris kasdien sulaukia vis didesnio diktato, kaip ji privalo atrodyti. Nebeužtenka maskuoti spuogelių, raudonų dėmelių ar tamsių ratilų po akimis – kiekvieną rytą dažytis reikia taip, tarsi ruoštumėmės profesionaliai fotosesijai.
Paradoksas: vietoje saikingo veido bruožų paryškinimo, makiažas naudojamas tam, kad moterys ištrintų tai, kuo viena nuo kitos skiriasi.
Žinoma, į tokį spaudimą galima nekreipti dėmesio ir netepti savo veido beprotiškais kreminės pudros sluoksniais. Tačiau sunku nepastebėti, kad kontūravimo mada itin suvienodino moterų veidus, tai ypač akivaizdu, panaršius nuotraukas jau minėtame „Instagram“ tinkle. Siaura maža nosis, to paties šviesaus atspalvio potėpiai po akimis ir kaulų struktūrą išryškinančiose vietose – taip vienodai atrodo daugelio kontūravimo gerbėjų veidai. Nebelieka nei individualių bruožų, nei natūralios odos spalvos. Paradoksas: vietoje saikingo veido bruožų paryškinimo, makiažas naudojamas tam, kad moterys ištrintų tai, kuo viena nuo kitos skiriasi.
Kiek ilgai gyvuos ši makiažo tendencija – sunku pasakyti. Tikėkimės, tol, kol Kim Kardashian ir 31 mln. jos sekėjų „įsimylės“ kokią nors naują gražinimosi alternatyvą.