Paprastai tariant, „hygge“ yra daniška sąvoka, reiškianti jaukų, patogų gyvenimo būdą. „Hygge“ apima mėgavimąsi paprastais dalykais, neskubų, į save ir artimuosius orientuotą buvimą, labai svarbią vietą čia užima aplinka, kurioje praleidžiame daugiausia laiko – namai, biuras. Pastarajame, žinoma, pernelyg didelio jaukumo gal ir nesusikursite, tačiau namuose tikrai galite puoselėti „hygge“ ir susikurti oazę, kur norėsis kas vakarą grįžti, kur ilsėsis ir kūnas, ir dvasia.
1. Dažniau kurkite židinį, uždekite žvakių. Jei tik turite galimybę mėgautis gyva ugnimi, kai dienos dar vėsios ir tamsokos, kuo dažniau užsikurkite židinį – ir pats ritualas, ir šildanti liepsna suteiks vakarui ar savaitgaliui ritmą, nuramins. Danų, kaip ir kitų skandinavų namai sunkiai įsivaizduojami be žvakių – imkime pavyzdį iš jų. Niekas nedraudžia žvakes deginti ne tik vakarais, bet ir ant pusryčių ar pietų stalo, tik žinoma, rinkitės geros kokybės, pagamintas iš natūralių medžiagų, prieš uždegdami būtinai išvėdinkite patalpą. Daugiau patarimų, kaip jas tinkamai deginti, rasite ČIA.
2. Jaukūs ir šildantys interjero aksesuarai. Žiemą ar ankstyvą pavasarį norisi ne vėsių paklodžių, bet šilto pledo, megztų pagalvėlių. Taigi, jei to dar nepadarėte, iš spintų ir komodų traukite jaukią ir šildančią tekstilę – tegul ant sofų ar fotelių nutupia gauruotos pagalvės, ant ranktūrio permeskite vilnos pledą, kurį bus jauku užsimesti ant kelių vakare skaitant knygą ar žiūrint filmą…
3. Apsupkite save detalėmis, kuriuos žadina geras emocijas. Apsikarstyti namų gausybe niekučių neverta – nepraktiška, neskoninga, dirbtina. Tačiau įrėmintos šeimos nuotraukos, kokybiški suvenyrai iš kelionių, dovanos, primenančios jums mielus žmones, šildo atmosferą ir kuria jaukius, savus namus. Išdėliokite ar kabinkite šias detales taip, kaip jums norisi, nes…
4. Nebūtina kurti interjero lyg iš žurnalo puslapio. Interjero dizaineris gali padėti parinkti geriausias spalvas sienoms, suplanuoti apšvietimą, tačiau namus kuriate jūs patys – jūs ir spręskite, kur kabės nuotraukos, kur pastatysite vazą, nebijokite „neteisingų“ sprendimų, jei jums jie leidžia jaustis jaukiai ir patogiai. Jau geriau jaukūs ir šilti namai, negu tokie, kurie idealiai tinka fotosesijai, bet ne juose gyvenantiems žmonėms.
5. Mėgaukitės buvimu namie. Daugelis mūsų lekiame, skubame, nesvarbu, rugsėjis, sausis ar gegužė. Tačiau visame tame lėkime raskite laiko stabtelėti ir pasimėgauti mažais dalykais: puodeliu geros kavos ryte, kvapnia, burbulų pilna vonia vakare, pusvalandžiu su knyga ar mezginiu savaitgalio popietę, animaciniu filmu, subalansuotu visai šeimai, gera muzika (sąrašą pratęskite patys…).
6. Vilkėkite jaukius laisvalaikio drabužius. Džinsai išduobtais keliais ir nutįsęs džemperis su nebeišplaunamomis dėmėmis, gal ir patogūs drabužiai namams, tačiau jūs tiesiog atidžiau pasižiūrėkite į veidrodį… Net kai mūsų niekas nemato (ar mato tik savi), drabužiai išlieka svarbūs – rinkitės patogius, pasiūtus iš natūralių medžiagų, jums mieliausių spalvų.
7. Daugiau šviesos! Būna dienų (ir ne viena tokia!), kai nuo ryto iki vakaro, rodos, taip ir neišaušta. Netūnokite patamsyje ar prie lango, pro kurį matosi pilkas dangus. Dažniau įjunkite ne (tik) lubų apšvietimą, bet lokalius šviestuvus – idealu, jei esate tokių pastatę ar pakabinę tokiose zonose, kur skaitote, mezgate, kur žaidžia vaikai, kur ant stalo garuoja šiltas valgis.