Knyga Nr. 1. Joël Dicker „Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“
Kas prieš 30 metų nužudė jauną merginą? Ar gerbiamas rašytojas – pedofilas? Ar jaunasis jo globotinis įveiks kūrybos krizę, pasakodamas savo mokytojo istoriją? Dickeris gerai susuka istoriją, pažįsta tipinius herojus – nuo Niujorko žydų iki provincijos kopų ir paprastų amerikiečių. Beje, garsenybe jis tapo prieš 2 metus, taigi pas mus knyga pasirodė ne taip ir pavėlavusi.
Knyga Nr. 2. Robert Galbraith „Gegutės šauksmas“
Netikėkite viršeliu, ant kurio parašyta, jog knygą „Gegutės šauksmas“ parašė toks Robertas Galbraithas. Jos autorė – ne kas kitas, kaip „Hario Poterio“ kūrėja Joanne K. Rowling. Tai antroji jos knyga, skirta suaugusiesiems. Ir visai neblogas detektyvas su nestandartiniu pagrindiniu herojumi ir jo pagalbininke. Antra knyga jau irgi yra, tiesa, tik angliškai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Rekomendacijos: 7 filmai apie madą
Knyga Nr. 3. Anna Gavalda „Tiesiog drauge“
Juokinga, graudi ir smagi knyga apie meilę. Tikriau – apie meiles: į 536 puslapius sudėtos bent kelios istorijos. Yra dar ir filmas (be kita ko, geresnis nei „Amelija iš Monmartro) su Audrey Tautou, Guillaume'u Canet, Laurent'u Stockeriu ir fantastiška Françoise Bertin. Idealus tekstas atostogoms – net jei siužetas išgaruos, liks nuotaika.
Knyga Nr. 4. Joanne Harris „Persikai ponui klebonui“
Nauja darbščiosios autorės knyga su senais herojais. Viana su vaikais grįžta ten, kur viskas prasidėjo, – į Lankenę. Harris keičia taisykles – priešus, pasirodo, galima suprasti, o nuo suprasti – vienas žingsnis iki pradėti simpatizuoti. O, svarbiausia, ji nekalba patetiškais štampais (ir ačiū už tai). jei galite, skaitykite angliškai – teksto akcentai kiek kitokie.
Knyga Nr. 5. Nicholas Sparks „Nuoširdžiai įtikėjęs“
Jei praleidote šią gana seniai išleistą knygą, gali būti, kad neskaitėte ir kitų Sparkso romanų. O šitas vidutinio amžiaus amerikietis rašo išties gerą meilės prozą – tikriau, prozą apie meilę. Ji lengva, šviesi ir saldi būtent tiek, kiek reikia. Jei patiks ši (apie mokslinio leidinio žurnalistą niujorkietį, mėginantį atskleisti kapinių paslaptis), žinokite, kad autorius išleidęs apie 20 knygų.
TAIP PAT SKAITYKITE: 7 priežastys, kodėl neverta atidėlioti kelionių
Knyga Nr. 6. Jana Vagner „Vongo ežeras“
Knygos pilku viršeliu galima nepastebėti, bet ji – vienas geriausių naujų apokalipsinių šiurpių. Pirmiausia dėl to, kad Janos siaubai pasirodo tokioje kasdieniškoje aplinkoje: didmiestis, mūsų laikai, epidemija. Ir jokių rožinių sentimentalybių: šauk pirma, brangioji, nes viskas, kas įprasta, tapo mirtinais spąstais. O ir gelbėtis turi ne su kuo kitu, o su buvusia savo vyro žmona ir jo sūnum.
Knyga Nr. 7. Mireille Guiliano „Prancūzės visais metų laikais. Paslapčių, receptų ir malonumų metai“
Knygų, kaip būti kaip tikra prancūze, dabar tiek daug, kad joms reikėtų atskiros lentynos. Tačiau šios autorė bent jau tikrai prancūzių gyvenimo būdo ekspertė (kita mes laikome žaviąją Ines de La Fressange ir jos „Paryžietę“). Jei patiko Guiliano „Kodėl prancūzės nestorėja“, šita irgi verta dėmesio – prancūzės moka rašyti apie maistą taip, kad receptus galima tiesiog skaityti.
Knyga Nr. 8. Hallgrimur Helgason „1000° moteris“
Islandijos pirmojo prezidento anūkės gyvenimo istorija – apskritai puikus romanas, kurio nesinori užversti. Jo herojė Herbjorga Marija Bjornson kažkuo primena Galiną Dauguvietytę, tik jos gyvenimas dar margesnis ir sudėtingesnis. Jei atostogoms turėtume pasirinkti vieną knygą, tikriausiai imtume šią ir mokytumėmės gyventi ir senti.
TAIP PAT SKAITYKITE: Rekomendacijos: 7 geriausi filmai-antidepresantai
Knyga Nr. 9. Jo Nesbo „Nemezidė“
Arba bet kuris kitas iš norvegų rašytojo romanų apie Harį Hūlę. Skandinavų detektyvai bibliotekoje irgi verti savos lentynos (laikyti atokiau nuo patarimų, kaip tapti prancūze), bet kad šiuo metu jie išties geriausi. O Nesbo detektyvo – sudėtingo likimo ir ne itin romantiško Hūlės – dar ir nesupainiosi su jokiu kitu personažu.
Knyga Nr. 10. Jussi Adler-Olsen „Moteris narve“
Išleista prieš porą metų stora knyga – priekaištas lietuvių leidėjams, leidžiantiems pramogines knygas storais viršeliais. Bet puslapių turinys vertas vietos lagamine. Ką tik Kopenhagos policijoje įkurtas Q skyrius imasi tirti senas bylas. O sunkaus būdo komisaras Merkas gauna pagalbininką – pabėgėlį iš Sirijos. Paskui bus dar geriau: nauja Q skyriaus byla – kitoje knygoje.