Odos kelnės nuožmiai konkuruoja su džinsais, ir joms sekasi. Pirmiausia dėl to, kad jos siuvamos, kaip džinsai, bet atrodo geriau. Antra, jos – solidesnės, tinka vakarui; esant reikalui gali būti derinamos su smokingu ar maunamos po blizgančia suknele. Na, o trečia – prie juodos spalvos viskas dera… Nors, kažin ar bent vienas iš minėtų dalykų ką nors lemia. Tiesiog veikia gaujos instinktas.
Populiariausias modelis – labai siauros, plonos odos kelnės, kone tamprės. Nuo ankštumo jos gražiai raukšlėjasi ir, gaudo šešėlius ir šviesą, žodžiu, atrodo šauniai.
Nors juoda spalva prie visko tinka, tuo nelabai naudojamasi: odos kelnės dažniausiai mūvimos su baltais marškiniais ir marškinėliais, derinamos su kitais baltais drabužiais.
Savaime suprantama, kad juoda oda dažnai miksuojama su kitais juodais rūbais. Kartais kuriamas gotų ar baikerių stilius, kartais – fatališkos moters įvaizdis, bet paprastai taip vilkima, nes patogu.
Odos kelnės iš tiesų stengiasi imituoti džinsus, bent jau populiariausius jų modelius. Aišku, į tą kategoriją patenka ir boyfriendai: norinčios, perka ilgesnes, platesnes kelnes ir jas atraito.
Linkėjimai iš aštuntojo dešimtmečio. Ilgos, platėjančios kelnės irgi randa gerbėjų, juolab standi oda formą laiko geriau už denimą ar daugumą kitų audinių.
Sportinis stilius dabar madingas, tad ir oda bando prisitaikyti: iš jos siuvamos kone treninginės kelnės, kartais – net nesusegamos, o sutrauktos gumelėmis.
Odos kelnės dažnai puošiamos užtrauktukais, tai labai populiarus dekoras. Viena vertus jis turi baikeriškos dvasios, kita vertus, padeda sukurti plėšytų džinsų efektą.
Dar viena mada, palietusi odos kelnes: jos lygiuojasi į platokus patrumpintus kiulotus. Jie paprastai nešiojami su puošniais bateliais, kokiomis nors nelabai iškilmingomis progomis.
Iškilmingoms ceremonijoms odos kelnės gal ir netiktų. Tačiau jos noriai pasirenkamos, kai vyksta kokios nors prezentacijos, nelabai įpareigojantys vakarėliai.
Kaip matome, odos kelnės neturi amžiaus cenzo. Ne visai jaunos damos jas mūvi be jokių kompleksų.