„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Norite efektyvaus rezultato? Sportuokite lėtai, labai lėtai

Lėtai, trumpai ir efektyviai – ar įmanoma taip sportuojant pasiekti gerų rezultatų? Taip, tik lengva nebus. Amerikoje ir Didžiojoje Britanijoje išpopuliarėjo lėto intensyvumo treniruotės. Lėtesnės nei pilatesas, kalanetika ar kai kurių rūšių joga. Šio sporto propaguotojai teigia, kad taip mankštinantis sparčiai dega riebalai ir gerėja sveikata.
Prisispaudimai
Prisispaudimai / „Fotolia“ nuotr.

Jei nepatinka vikrūs užsiėmimai sporto klube skambant trankiai muzikai, jei nepasiekiate norimo efekto arba jei tiesiog norisi išmėginti kažką nauja, nieko neprarasite išbandžiusi lėtą treniruotę. 

Kur čia šuo pakastas?

„Rev5“ tai visiškai nauja sporto koncepcija, atrasta JAV  ir paremta moksliniais tyrimais. Teigiama, kad pagal specialią programą, prižiūrint treneriams, rezultatų galima pasiekti vos per 15 min. Įrodyta, kad taip mankštinantis didėja ištvermė, lankstumas, mažėja cholesterolio kiekis kraujyje ir kraujospūdis, stiprėja kaulai, efektyviau treniruojami raumenys, sumažėja chroniški nugaros skausmai, gerėja širdies veikla. Lėtai veikiant raumenis sumažėja tikimybė atlikti pratimą neteisingai ir susižeisti.

Vida Press nuotr./Treniruotė
Vida Press nuotr.

Lėto intensyvumo treniruotės vyksta taip lėtai, kaip tik galite įsivaizduoti. Tikriausiai teko stebėti šliaužiančią sraigę ar vėžlį? Būtent taip lėtai reikia judėti. Kur slypi paslaptis? Atlikti pratimus tokiu lėtu intensyvumu yra sudėtingiau, nei daug kartų mosuoti kojom ar rankom; pradžioje visas kūnas dreba iš pasipriešinimo.

Mūsų raumenys yra trijų tipų. Pirmieji du naudojami kasdienėje veikloje, o štai trečiuosius – giliuosius – raumenis pasiekti sudėtingiau. Lėtos treniruotės veikia visus raumenis, jie nepailsi, nes nėra pauzių. Dėl to atlikti pratimus yra sunkiau, bet užtenka trumpesnio laiko rezultatui pasiekti. 

Tinka įprasti pratimai?

Taigi kaip sportuoti? Kol Lietuvoje nėra sporto klubų, siūlančių lėto judėjimo treniruotes, pratimų galite susirasti internete arba atlikti tuos pačius, kaip esate įpratusi, tik nuo šiol – lėtai.

Tarkime, jei darote įtūpstą, tūpkite įtempusi raumenis per 8-10 sekundžių ir per tiek pat laiko grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite be pauzių, tiek, kiek pajėgsite. Nors „Rev5“ treniruotėse naudojami ir papildomi svoriai, namie galite treniruotis pasitelkusi tik savo kūno svorį – tai ir saugu, ir efektyvu. Pritūpimai, atsispaudimai, atsilenkimai, įtūpstai – tinka viskas. 

Shutterstock nuotr./
Shutterstock nuotr.

Jei kūnas priešinasi sportuojant taip lėtai – gerai, jam ir neturi patikti. Taip raumenys prisitaiko prie krūvio ir tvirtėja.

Jei kūnas priešinasi sportuojant taip lėtai – gerai, jam ir neturi patikti. Taip raumenys prisitaiko prie krūvio ir tvirtėja, kad kitąkart būtų lengviau. Taigi kas mėnesį ar du reikia keisti pratimus arba didinti pakartojimų skaičių, kad pasiekti rezultatai išliktų ir gerėtų. O jie, beje, žadami greitai – pagerėjusio raumenų tonuso ar šiek tiek sumažėjusio svorio galima tikėtis jau po mėnesio. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs