Jau ne pirmą kartą tokią taktiką pasirinkęs „Spurs“ treneris sugebėjo iškovoti pergalę. J.Smithas metė net 26 baudų metimus (visus – antroje mačo dalyje), o pataikė vos 12.
„Spurs“ krepšininkai pražangomis stabdyti puolėją pradėjo likus dar daugiau nei 8 minutėms iki mačo pabaigos. Prasižengdavo prieš J.Smithą šiam net neturint kamuolio arba „Rockets“ bandant tiesiog įžaisti kamuolį iš užribio.
Ketvirtajame kėlinyje nuo tada, kai laikrodis iki mačo laiko rodė likus 7 min. 53 sek., aštuonias atakas iš eilės buvo prasižengiama prieš J.Smithą. Per šią atkarpą aukštaūgis pataikė vos 7 metimus iš 16.
26 mesti baudos metimai per antrą mačo dalį – naujas NBA rekordas. 1993 metais Michaelas Jordanas metė 23 baudų metimus.
Tai padėjo sulaikyti „Rockets“ lyderį Jamesą Hardeną, kuris per mačą surinko tik 16 taškų. J.Smithas surinko 20 taškų.
26 mesti baudos metimai per antrą mačo dalį – naujas NBA rekordas. 1993 metais Michaelas Jordanas metė 23 baudų metimus.
G.Popovichius tokią taktiką yra taikęs ir prieš „Los Angeles Clippers“ aukštaūgį DeAndre Jordaną, tai pat prieš Shaquille'a O'Nealą.
Socialiniame tinkle „Twitter“ po mačo užvirė diskusija, ar tai negadina krepšinio.
Ne vienas sirgalius ragino tokią taktiką uždrausti, įvedant taisyklę, kad prasižengus prieš žaidėją, kai kamuolys dar yra užribyje, būtų skirta techninė pražanga.
Įdomu, kad G.Popovichius ne visada pripažįsta tyčines pražangas, kai to jo komandai, atrodo, reikia. Jeigu „Spurs“ rungtynių pabaigoje pirmauja 3 taškais, o su kamuoliu būna varžovai, G.Popovichius neliepia savo auklėtiniams stabdyti jų pražanga ir neleisti mesti tritaškio. „Spurs“ treneris yra sakęs, kad taip daroma tik Europoje.