2015 02 22

„Hoptrans-Sirenoms“ – LKF moterų taurės bronzos medaliai

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) moterų taurės turnyre pasipuošė bronzos medaliais. Kovoje dėl trečiosios vietos Lino Šalkaus auklėtinės rezultatu 72:69 (20:21, 22:17, 12:17, 18:14) pranoko Klaipėdos „Fortūnos“ ekipą ir iškovojo bronzos medalius.
„Hoptrans-Sirenos“

Rungtynių pradžioje 7 taškus be atsako įmetusios „Hoptrans-Sirenos“ akimirksniu pabėgo į priekį – 7:2. Po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės tolimo metimo kauniečių pranašumas dar labiau išaugo – 12:5. Visgi 10 taškų be taško pelniusios klaipėdietės ne tik varžoves pasivijo, bet ir persvėrė rezultatą į savo pusę – 17:15. Per likusį laiką komandos žengė koja kojon, bet po pirmojo kėlinio „Hoptrans-Sirenos“ turėjo minimalų deficitą – 20:21.

Antrajame kėlinyje „Fortūnos“ pranašumas buvo šoktelėjęs iki 7 taškų (30:23), tačiau 6 taškus be atsako pataikiusios „Hoptrans-Sirenos“ pradėjo kvėpuoti varžovėms į nugaras – 32:33. Puikiai puolime žaidusios kaunietės sužaidė sėkmingą atkarpą 7:0 ir persvėrė rezultatą į savo pusę – 39:35. Kėlinį tolimu metimu baigė Rasa Knyzaitė ir dar labiau padidino „Hoptrans-Sirenų“ pranašumą prieš antrąją rungtynių dalį – 42:38.

Trečiąjį ketvirtį 5 taškais pradėjo „Hoptrans-Sirenos“ ir padidino savo pranašumą iki 9 taškų – 47:38. Įpusėjus ketvirčiui, klaipėdietėms pavyko atsilikimą sumažinti iki 3 taškų (47:50), o L.Šalkus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Per likusį kėlinio laiką vyko apylygė kova, tačiau ketvirtį taikliu metimu baigė klaipėdietė Monika Grigalauskytė, kurios metimas išvedė „Fortūną“ į priekį – 55:54.

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Hoptrans-Sirenos“, kurios pelnė 5 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai – 59:55. Likus žaisti 3 minutes, priekyje buvo kaunietės (61:59), tačiau tritaškiu metimu atsakė „Fortūna“ ir išsiveržė į priekį – 62:61. 6:0 spurtavusios kaunietės, likus žaisti 2 minutes ir vėl atstatė pranašumą – 67:62. Per likusį laiką „Hoptrans-Sirenos“ persvarą išlaikė ir rezultatu 72:69 šventė pergalę kovoje dėl bronzos.

Naudingiausiomis žaidėjomis bronziniame mače buvo pripažintos „Fortūnos“ žaidėja Lina Aglinskaitė ir „Hoptrans-Sirenų“ gynėja Rasa Knyzaitė.

„Hoptrans-Sirenos“: R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė (9 atk. kam.) 17, R.Knyzaitė 17, A.Baronėnaitė 12, E.Liutkutė 10, G.Jasiunskaitė ir K.Balčiūnaitė (10 atk. kam.) po 8.

„Fortūna“: L.Aglinskaitė (6 atk. kam.) 25, M.Grigalauskytė (10 atk. kam.) 15, M.Solopova (6 rez. perd.) 12.