Pateikiame „Raptors Republic“ sudarytą video analizę.
Pirma pražanga prieš Paulą Pierce'ą (loose ball). Jonas Valančiūnas buvo ne savo pozicijoje, bet bandė pasiekti ir nusiimti kamuolį. Paulas Pierce'as tuo puikiai pasinaudojo griūdamas ant parketo. Negalima paneigti, kad nors menkas, bet kontaktas buvo. J.Valančiūnui nederėtų pamiršti, kad neverta dėl kamuolio kovoti, kai esi tokioje prastoje pozicijoje, nes teisėjas visuomet fiksuos pražangą, nors šiurkštaus žaidimo čia ir nebuvo.
Antra pražanga prieš P.Pierce'ą. Jonui Valančiūnui buvo užfiksuota pražanga puolime, kurios, mūsų nuomone, nebuvo. P.Pierce'as nebuvo užsiėmęs jokios pozicijos ir vėlavo suspėti paskui J.Valančiūną. Prieš kontaktuojant su lietuviu P.Pierce'as turėjo užsiimti poziciją, bet to nepadarė. Jis ten atsidūrė tuomet, kai J.Valančiūnas jau metė į krepšį.
Trečia pražanga prieš Keviną Garnettą (Over-the-back). Labai ginčytina pražanga. Kevinas Garnettas sužaidė kaip tikras veteranas, šiek tiek suvaidindamas kontaktą, kurio praktiškai nebuvo. Jonas Valančiūnas nestūmė varžovo, bet šis vos tik pajutęs lietuvio rankas, pasinaudojo menku kontaktu.
Ketvirta pražanga prieš Andrejų Kirilenko (Over-the-back). Iš pirmo žvilgsnio, tai akivaizdi J.Valančiūno pražanga, bet pažvelgus įdėmiau matyti, kad kontaktas buvo minimalus. Lietuvis neturėtų alkūnėmis liesti varžovo ir išmokti ne tik nusiimti kamuolį, bet ir tinkamu kampu nusileisti ant žemės.