Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2013 11 10

„Lietuvos rytas“ nutraukė penkių nesėkmių seriją – VTB lygoje įveikė ČEZ ekipą

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai galiausiai nutraukė nuo spalio 24 dienos užsitęsusį juodą ekipos periodą, kai pastaruosius 5 mačus sostinės krepšininkai buvo priversti iš aikštės eiti su nuleistomis galvomis. Vokiečio Dirko Bauermanno vedama vilniečių komanda VTB Jungtinės lygos A grupėje sugebėjo palaužti išvykoje Kęstučio Kemzūros ir Roberto Kuncaičio treniruojamą Nimburko ČEZ klubą 76:61 (19:19, 19:11, 19:11, 19:20).
Runtynių akimirka
Runtynių akimirka / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Įdomiausia, kad „Lietuvos rytas“ sekmadienio dvikovoje per visus keturis kėlinius pelnė po 19 taškų.

Po šios pergalės vilniečiai A grupėje su 3 pergalėmis ir dviem pralaimėjimais pakilo į trečiąją poziciją Tuo tarpu ČEZ su trimis nesėkmėmis ir dviem laimėjimais – dabar 5-6 vietose.

Po pirmojo kėlinio nė vienai ekipai nepasisekė Prahos krepšinio arenoje išsiveržti į priekį, nors savo sąlygas per pirmąsias dešimt minučių diktavo Nymburko atstovai – 19:19.

Antrojo kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ sugebėjo įgyti šiokį tokį apčiuopiamą pranašumą – 32:25, o po Dariaus Songailos metimo vilniečiai 19-ąją mačo minutę pirmavo 38:29.

Ir trečiame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė – vilniečiai po truputį didino atotrūkį, o šeimininkai ieškojo bet kokio šanso kabintis į Lietuvos rytą“. Tačiau po Omaro Cooko tritaškio ir Martyno Gecevičiaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 57:39 ir dvikovos baigtis buvo aiški. Čekai ketvirtame kėlinyje sumažino skirtumą iki 14 taškų, tačiau tai buvo viskas, ką jie galėjo padaryti.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius (3/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 4 rez. perd.) 20, Stevanas Jelovacas (2/2 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 7 atk. kam.) 16, Darius Songaila 10, Omaras Cookas (10 rez. perd.) 8, Renaldas Seibutis 7, Juanas Palaciosas 6, Tautvydas Lydeka 4, Milenko Tepičius 2, Steponas Babrauskas 2.

ČEZ: Radoslavas Rančikas (7 atk. kam.) 17, Dylanas Page‘as (6 atk. kam.) 15, Rašidas Mahalbašičius (8 atk. kam.) 12, Vojtechas Hrubanas ir Tre Simmonsas (6 atk. kam.) po 7.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10.Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 4 1 3 25

Vieninteliame B grupės mače Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) komanda namuose 103:88 (25:20, 26:20, 19:26, 33:22) nugalėjo Astanos „Astana“ (Kazachstanas) penketuką.

B grupėje pirmauja po keturis susitikimus laimėję Maskvos CSKA bei Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ (abu Rusija) klubai.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

1. Maskvos CSKA (Rusija) 4 4 0 100

2. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 4 4 0 100

3. Samaros „Krasnyje Krylja“ (Rusija) 5 3 2 60

4. Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) 5 3 2 60

5. Astanos „Astana“ (Kazachstanas) 5 2 3 40

6. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) 5 2 3 40

7. Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) 5 2 3 40

8. Liubercų „Triumf“ (Rusija) 5 2 3 40

9. Klaipėdos „Neptūnas“ 5 1 4 20

10.Rygos VEF (Latvija) 5 1 4 20

Pirmą ir antrą vietas grupėse užėmusios komandos iš karto pateks į ketvirtfinalį, o trečią-šeštą vietas grupėse užėmusios ekipos atkrintamąsias varžybas pradės nuo aštuntfinalio etapo.