2011 02 16

Martynas Pocius apie Vasario 16-ąją: „Ši diena man išskirtinė“

Vasario 16 diena Lietuvoje yra išskirtinė. Tikriausiai kiekvienas lietuvis puikiai žino, jog tai – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Diena, kai 1918 m. buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė – pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės aktas.
Martynas Pocius
Martynas Pocius. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Kiekviena šalis kartą metuose turi šią ypatingą dieną ir, nors skirtingose valstybėse labai stipriai skiriasi šios dienos paminėjimo tradicijos, esmė lieka ta pati – tai istorija, kurią reikia gerbti, prisiminti ir žinoti. Tą puikiai supranta ir šia tema kalbinti žalgiriečiai: Martynas Pocius, Trentas Plaistedas, pademonstravęs puikias istorijos žinias, ir Aleksandras Čapinas.

„Nepriklausomybės diena Jungtinėse Amerikos Valstijose švenčiama liepos 4-ąją. Galėčiau pasakoti labai plačiai apie tai, kodėl būtent šią dieną ir nuo ko viskas prasidėjo ir kuo baigėsi, tačiau greičiausiai išsiplėsti neverta. Trumpai tariant, tada išsikovojome nepriklausomybę nuo britų režimo ir pasirašėme tai skelbiantį aktą“, – apie bene didžiausią metų šventę gimtinėje kalbėjo „Žalgirio“ naujokas T.Plaistedas.

Paklaustas, kaip ši diena švenčiama už Atlanto, krepšininkas vėl įsijautė: „Tai – neabejotinai viena didžiausių metų švenčių JAV. Tradiciškai rengiami įspūdingi fejerverkų šou, susirenka šeima, giminės, rengiame barbekiu vakarą, daug bendraujame, juokiamės, džiaugiamės ir šypsomės. Šeimoje turime ir ypatingų tradicijų – dar prieš rengiamą barbekiu vakarą kur nors keliaujame kartu, aktyviai praleidžiame laiką ir mieste stebime fejerverkų šou. Grįžę iššauname ir patys vieną kitą fejerverką.“

Kaip pripažino T.Plaistedas, jam tai – ypatinga diena. „Man tai reiškia labai daug. Tai mano šalis ir didžiuojuosi būdamas jos piliečiu. Tai – viena mėgstamiausių, gal net pati mėgstamiausia šventė. Gali smagiai praleisti laiką su šeima, draugais, nukeliauti kur nors išsimaudyti ir panašiai.“

Tiesa, visai kitaip Nepriklausomybės dieną mini serbai. Bosnijoje gimęs, Slovėnijos pasą turintis ir Belgrade ne sezono metu gyvenantis A.Čapinas kiek netikėtai atskleidė, jog tai – tikrai ne ypatinga ir ne šeimos šventė, kuri turėtų išskirtines tradicijas. To priežastis – savita Serbijos istorija.

„Nepriklausomybės diena vadiname vasario 15 dieną. Serbijos istorija – labai paini, tačiau tai nėra kažkuo išsiskirianti data paprasto serbo gyvenime. Tame daugiau politikos nei tikros šventės“, – tikino A.Čapinas.

Palyginti šios dienos subtilybes už Atlanto ir Lietuvoje pamėgino M.Pocius. „Amerikoje tai labai didelė šventė. Tokio pat kalibro kaip Lietuvoje Kalėdos ar Naujieji metai. Ten, kaip ir pas mus, niekas nedirba, tačiau tos nuotaikos ypač jaučiasi. Švęsti susirenka kartu visa šeima. Būtent tą vienintelę naktį viskas būna panašiai kaip pas mus per Naujuosius metus. Liepos 4-ąją kiekviename mieste organizuojami įspūdingi fejerverkų šou, daug renginių.“

Pats žaidėjas pripažino, jog ypatingų tradicijų šią dieną nepuoselėja, tačiau tikino, jog tai – diena, kuri reiškia išties daug.

„Kažkokių išskirtinių tradicijų nelabai turiu nei aš, nei šeima. Gal apskritai reikėtų sakyti, kad Lietuvoje nėra didelių šios dienos šventimo tradicijų. Nepaisant to, man, kaip ir kiekvienam lietuviui, ši diena – išskirtinė, reiškianti labai daug. Jei nebūtų šios dienos, nebūtų paskelbta Lietuvos nepriklausomybė, nebūtume ten, kur esame dabar. Ir nebūtume tie, kas esame dabar. Šventi prisimindamas visus tuos įvykius, dėkodamas tiems žmonėms už tai, ką dabar turime“, – patriotiškai mintį baigė M.Pocius. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų