Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2014 05 20

Po pokalbių „FIBA Europe“ valdyboje Lietuva nebenori rengti „Eurobasket 2015“

Jau nuo sekmadienio Lietuva Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padalinyje „FIBA Europe“ turi savo atstovą – į Valdybą nuo mūsų šalies išrinktas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, o Europos padalinys Miunchene išsirinko naująjį prezidentą. Juo tapo Turkijos krepšinio federacijos prezidentas Turgay Demirelis. Jis pakeitė 2013 metų liepą netikėtai mirusį islandą 50-metį Olafurą Rafnssoną.
Mindaugas Špokas ir Arvydas Sabonis
Mindaugas Špokas ir Arvydas Sabonis / LKF nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Miunchene naujos Valdybos posėdyje aptarėme 2015 metų Europos krepšinio čempionato likimą ir buvo nuspręsta, kad galutinis sprendimas, ar Ukraina galės surengti kitais metais „Eurobasket 2015“, bus paskelbtas birželio 13 dieną“, – atvykęs iš Miuncheno teigė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius M.Špokas. Antradienį Vilniuje jis su rėmėjais taip pat pristatė LKF ir „Sprite“ jau septynerius metus gyvuojantį projektą vaikams – „Sprite“ talentų kovas“.

Dėl Krymo okupacijos, galimos Rusijos karinės invazijos į Ukrainą ir separatistų keliamų neramumų šios šalies viduje, nuo kovo mėnesio sklando gandai, kad Ukraina neteks teisės rengti 2015 metų Europos krepšinio čempionatą.

Tad daugelio krepšinio sirgalių akys nukrypo į tas šalis, kurios galėtų ir norėtų organizuoti „Eurobasket 2015“ – Prancūziją, Ispaniją, Čekiją ir Lenkiją, Serbiją bei Baltijos šalis: Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją. Iš viso neoficialiai norą perimti bent dalį čempionato varžybų panoro 15 valstybių.

„Ukraina lyg ir norėtų tęsti pasirengimą, tačiau visi dabar žiūri į Ukrainos prezidento rinkimus gegužės 25 dieną – jei naujasis šalies vadovas nuspręs, kad reikia tokios motyvacijos šaliai, tada Ukraina liks Europos krepšinio čempionato rengėja. Juk dabar ten nieko nevyksta – jokie koncertai ar tarptautiniai sportiniai renginiai. Tačiau mano galva, ukrainiečiai gal ir galėtų surengti čempionatą. Bet prezidento teigiama pozicija organizatoriams reikalinga kaip oras“, – dėstė „FIBA Europe“ užkulisius M.Špokas.

„Ukraina lyg ir norėtų tęsti pasirengimą, tačiau visi dabar žiūri į Ukrainos prezidento rinkimus – jei naujasis šalies vadovas nuspręs, kad reikia tokios motyvacijos šaliai, tada Ukraina liks Europos krepšinio čempionato rengėja.

Apie mūsų šalies galimybę perimti turnyrą ar bent vienos grupės varžybas, M.Špokas sakė: „Visos penkiolika valstybių svaigsta apie grupės varžybas, visiškai negalvodamos rengti antrojo etapo kovas ar net finalus. Čia kaip su klausimu – nori „Ferrari“ mašinos? Aišku, kad noriu, bet niekas nesako, kokiomis sąlygomis bus duodamas „Ferrari“. Tad visi svaigsta, bet nežino, ką reiks atiduoti už galimybę rengti „Eurobasket 2015“ grupės varžybas – kokie pinigai bus reikalaujami, kiek „benzino“ reikės turėti. O juk kiti etapai kainuos dar brangiau“.

LKF generalinis sekretorius aiškino, kad jau dabar būtina galvoti apie tai, kas bus, jei bus – net paskelbus, kad „Eurobasket 2015“ keliasi į kitą šalį, jau dabar vargu ar įmanoma Lietuvai suspėti tinkamai surengti tokio lygio varžybas.

„Jau šiuo metu tektų skelbti viešuosius pirkimus, viską forsuoti. Jei „FIBA Europe“ dar temps laiką, mes tikrai atsisakysime net ir grupės varžybų. Jei rugsėjį jie ieškos naujų organizatorių, mūsų tarp pretendentų nebus. Nesuspėtume niekam pasirengti. Geriau mes koncentruosimės į Lietuvos krepšinio rinktinės batalijas prieš pasaulio čempionatą Ispanijoje ir sėkmingą pasirodymą pirmenybėse“, – kalbėjo M.Špokas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos