2012 12 22

Rezultatyvus lietuvių žaidimas Ukrainos vyrų krepšinio superlygos mačuose

Septynioliktą pergalę 22-ose Ukrainos krepšinio superlygos rungtynėse iškovojo keturiolikos komandų turnyro lyderis Dainiaus Šalengos bei Michailo Anisimovo Kijevo „Budivelnik“ klubas, 88:69 (31:16, 16:19, 22:15, 19:19) sutriuškinęs autsaiderius „Kyiv“ (5 pergalės ir 17 pralaimėjimų) krepšininkus.
Tomas Delininkaitis įmetė 10 taškų. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

D.Šalenga nugalėtojams pelnė 15 taškų, po krepšiais atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, kartą suklydo bei dusyk prasižengė. Per 24 minutes jis pataikė vienintelį tritaškį, 4 dvitaškius iš 6 bei 4 baudų metimus iš 5.

M.Anisimovo sąskaitoje – 6 (dvitaškiai 3/3, baudos 0/1) taškai, 2 gynyboje sugriebti kamuoliai, blokuotas varžovo metimas, 3 klaidos bei 4 pražangos (09:12).

Trečiąją vietą užimanti Simono Serapino Mariupolio „Azovmaš“ (13/5) komanda svečiuose 83:75 (14:29, 27:13, 21:19, 21:14) privertė pasiduoti tryliktojoje pozicijoje esančius „Odesos“ (5/15) krepšininkus.

Lietuvis į varžovų krepšį įmetė 12 taškų, po krepšiais atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo du varžovų metimus, išvengė klaidų, tačiau išnaudojo 5 pražangų limitą. Per nepilnas 23 žaidimo minutes (22:53) S.Serapinas pataikė 1 tritaškį iš 4, 3 dvitaškius iš 4 bei realizavo visus 3 baudų metimus.

Septintąją vietą užimanti šalies čempionė Donecko „Doneck“ (9/8) ekipa su Dariumi Songaila svečiuose 73:72 (17:15, 18:25, 18:19, 20:13) nugalėjo ketvirtojoje pozicijoje esančią Južno „Chimik“ (12/7) komanda.

Lietuvos krepšininko indėlis į pergalę – 14 (dvitaškiai 3/9, baudos 8/12) taškų, 5 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, klaida bei pražanga (23:42).

Devintąją vietą užimantis Tomo Delininkaičio Čerkasų „Čerkaski Mavpy“ (10/11) klubas namuose 72:61 (17:19, 15:18, 18:14, 22:10) įveikė Audriaus Prakuraičio treniruojamą bei vienuoliktojoje pozicijoje esančią Dnieprozeržinsko „Dnipro-Azot“ (8-12) komandą.

Lietuvis į svečių krepšį įmetė 10 taškų gynyboje atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei kartą suklydo. Per 31 žaidimo minutę (30:53) T.Delininkaitis pataikė 2 tritaškius iš 5 bei 2 dvitaškius metimus iš 4.

Dvyliktąją vietą užimantis Valdemaro Chomičiaus vadovaujamas Dniepropetrovsko „Dnipro“ (6/15) klubas savo aikštelėje 71:76 (15:23, 18:20, 16:16, 22:17) pralaimėjo aštuntojoje pozicijoje esantiems Nikolajevo MBK (10/11) krepšininkams.