2015 05 19

Statistika išdavikė: „Raptors“ verta mainyti Joną Valančiūną tik į superžvaigždę

„Toronto Raptors“ gerbėjai ir apžvalgininkai ir toliau karštai diskutuoja, kokių pokyčių reikia jų komandai. Analizuodami statistikos rodiklius jie svarsto, kurie startinės sudėties žaidėjai turėtų likti komandoje, o kurie ją palikti. Kokių išvadų nusipelnė Jonas Valančiūnas?
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Apžvalgininkas Danielis Hackettas mano, kad lietuvis turėtų likti komandoje, tačiau turi jam ir nemažai priekaištų.

Anot jo, puolime J.Valančiūnas netinka prie Toronto ekipos schemų. Statistika rodo, kad jo ORPM (žaidėjo apskaičiuota įtaka komandos puolimui, matuojama pelnytais taškais per 100 kartų, kai žaidėjas turėjo kamuolį) šį sezoną buvo blogiausias komandoje – -1,7.

Tačiau individualiai J.Valančiūnas sužibėjo. Jis pasiekė geriausią puolime atkovotų kamuolių rodiklį komandoje. Kai jis gaudavo kamuolį, jis buvo neįtikėtinai efektyvus. Lietuvis pasiekė geriausią komandoje 62,3 TS% (tikrojo pataikymo procentas) ir buvo trečias komandoje pagal ORTG (kiek žaidėjas pelno taškų per 100 kartų, kai komanda turėjo kamuolį) – 121.

Bet koks J.Valančiūno keitimas, negaunant superžvaigždės ar bent jau potencialios NBA žvaigždės, būtų blogi mainai

Jis taip pat išmoko geriau užsiimti vietą po krepšiu nugara į krepšį. Būtent tokiu atveju jis gaudavo kamuolį net 34 proc. laiko. Tai yra net 306 kartus ir tai yra 17-as rezultatas lygoje. Tai yra įspūdinga atsižvelgiant į jo panaudojimą komandoje pagal žaistas minutes. 

J.Valančiūnas pelnė 1,02 taško po kiekvieno po krepšiu gauto kamuolio. Nė vienam kitam žaidėjui, kuris taip gavo kamuolį, daugiau nei 150 kartų nepavyko to padaryti. 

Ir jo klaidų skaičius žaidžiant po krepšiu nėra toks didelis, kaip kai kam gali pasirodyti. Tarp 46 žaidėjų jis turi 17-ą žemiausią klaidų reitingą (10 proc.) po krepšiu. Daugiau klaidų darė tokie žaidėjai kaip Paulas Millsapas, Dwightas Howardas, DeMarcusas Cousinsas, LeBronas Jamesas ir Alas Horfordas.

Tai yra gera priežastis mąstyti optimistiškai apie J.Valančiūno žaidimą. Tačiau jam dar reikia laiko ir patirties tobulėti.

Tačiau gynyboje jis taip pat ne itin tinka prie komandos sistemos. Nepaisant to, jam pavyko būti ir naudingu gynėju. Komandoje jis turėjo penktą geriausią DRPM, kuris nuo -0,4 praėjusį sezoną pakilo iki +1,1 šį sezoną. Iki vasario pirmos jis turėjo antrą blogiausią DRTG, tačiau po to pakilo į antrą vietą komandoje po K.Lowry. 

Susumavus J.Valančiūnas turėjo geriausius komandoje OWS (skaičius pergalių, kurias žaidėjas komandai užtikrinta dėl gero puolimo), DWS (dėl geros gynybos), WS/48 (karjeros pergalių skaičius per 48 min), PER (naudingumo rodiklis), ORB% (atkovotų kamuolių procentas puolime), DRB% (gynyboje), TS% (tikrojo pataikymo procentas), ir antrą geriausią BLK% (blokų procentas) rodiklį.

Verdiktas: pasilikite jį! Vienintelis klausimas, ar „Raptors“ pratęs sutartį ar paims jį kaip laisvą agentą. Bet koks J.Valančiūno keitimas, negaunant superžvaigždės ar bent jau potencialios NBA žvaigždės, būtų blogi mainai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų