2012 10 28

VTB lygos mačuose Darius Songaila šėlo, Ramūno Butauto vadovaujamas VEF bei Klaipėdos „Neptūnas“ pralaimėjo

Antrą pralaimėjimą ketvirtose VTB jungtinės krepšinio lygos B grupės rungtynėse patyrė Ramūno Butauto treniruojamas Latvijos čempionas Rygos VEF klubas su dviem lietuviais, sekmadienį svečiuose po pratęsimo 93:96 (22:26, 17:24, 18:19, 29:17, 7:10) turėjęs pripažinti Krasnojarsko „Jenisej“ (Rusija) krepšininkų pranašumą.
Darius Songaila prieš rungtynės su Rusija
Darius Songaila / Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Antanas Kavaliauskas bei Donatas Zavackas į nugalėtojų krepšį įmetė po 13 taškų. Pirmasis lietuvis po krepšiais atkovojo 6 bei perėmė 1 kamuolį, dusyk suklydo bei keturiskart prasižengė (35 min. 44 sek.). Antrojo sąskaitoje – 12 po krepšiais sugriebtų ir 1 perimtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, 2 klaidos bei išnaudotas 5 pražangų limitas (37:53).

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė E. J. Rowlandas (23 tšk.), Kristapas Janičenokas (23 tšk.) bei Dairis Bertanis (13 tšk.).

21 tašku prie pergalės prisidėjo Elmedinas Kikanovičius, 16 – Piotras Gubanovas, 15 – Jasonas Richas.

Antrą pergalę ketvirtose A grupės rungtynėse iškovojo Ukrainos čempionas „Doneck“ klubas su Dariumi Songaila, išvykoje 75:68 (12:16, 16:15, 22:27, 25:10) privertęs pasiduoti Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) komandą.

Lietuvos krepšininkas į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 25 taškus, po krepšiais atkovojo 7 bei perėmė 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo bei dusyk prasižengė. Per daugiau nei 30 žaidimo minučių (30:20) D. Songaila pataikė 9 dvitaškius iš 15 bei 7 baudų metimus iš 8.

Sėkmingiau už lietuvį žaidė tik Ramelas Curry'is – 27 taškai

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Lynnas Greeras (12 tšk.), Manny'is Harris ir Tadija Dragičevičius (po 11 tšk.) bei Aleksejus Pečerovas (10 taškų).

Trečią pralaimėjimą iš tiek pat galimų VTB pirmenybėse patyrė Klaipėdos „Neptūno“ ekipa, išvykoje 78:84 (20:17, 18:25, 13:26, 27:16) suklupusi prieš Nymburko ČEZ atstovus. Čekai savo sąskaitoje turi dvi pergales ir du pralaimėjimus.

Lietuvių žaidimas sugriuvo trečiajame kėlinyje. Jo pabaigoje „Neptūno“ padėtis buvo labai komplikuota – čekai nutolo net 19 taškų skirtumu (49:68). Tačiau klaipėdiečiai nepasimetė ir spurtavę 17:2 įpusėjus ketvirtajam kėliniui atkūrė intrigą 66:70. Tačiau čekai ir vėl pabėgo ir Lietuvos ekipa kapituliavo.

„Neptūnui“ daugiausia taškų pelnė: Deividas Gailius 24, Rashaunas Broadusas 18, Marius Runkauskas 10.

ČEZ: Lukašas Palyza 17, Miljanas Pavkovičius 15, Radoslavas Rančikas 14, Jiri Welschas 13.

Antrąją pergalę VTB lygoje iškovojo Krasnodaro "Lokomotiv" ekipa, kurioje žaidžia Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis. Ji išvykoje 61:54 įveikė Žemutinio Naugarduko "Nižnyj Novgorod" krepšininkus.

Nugalėtojams M.Kalnietis surinko 6 taškus, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį.

S.Jasaitis per 18 minučių pelnė 4 taškus ir sugriebė kamuolį.

„Lokomotiv“: Maksimas Sheleketo 17 (7 atk. kam.), Nickas Calathesas 12 (7 atk. kam.), Jamesas Baronas 10.

„Nižnyj Novgorod“: Filipas Videnovas 13, Vadimas Paninas ir Primožas Brežecas po 12.

Antrą pergalę ketvirtose VTB lygos dešimties ekipų A grupės rungtynėse Samaros "Krsnyje Krylja" (Rusija) klubas, sekmadienį svečiuose 76:74 (20:20, 21:20, 16:22, 19:12) įveikęs ketvirtą nesėkmę iš eilės patyrusius autsaiderius Zgoželeco "Turow" (Lenkija) krepšininkus.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai žaidė Tautvydas Lydeka - pelnė 15 taškų, po krepšiais atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei keturissyk prasižengė. Per 21 žaidimo minutę (21:08) jis pataikė visus 6 dvitaškius bei 3 baudų metimus iš 4.

Rolandas Alijevas svečių gretose nerungtyniavo.

14 taškų prie pergalės prisidėjo Jevgenijus Kolesnikovas, po 12 - Jurijus Vasiljevas bei Cgesteris Simmonsas.

Aikštelės šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Aaronas Celas (19 tšk.), Michalas Chylinskis (14 tšk.) bei Davidas Jacksonas (12 taškų).