2012 10 15 /20:51

VTB Jungtinė lyga: po didžiosios pertraukos atsibudę Vilniaus „Lietuvos Ryto“ krepšininkai iškovojo pergalę prieš „Krasnyje Krylja“ 81:70

Pirmadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa sužaidė pirmąsias naujojo sezono rungtynes savų žiūrovų akivaizdoje – „Siemens“ arenoje sostinės komanda priimė Samaros „Krasnye Krylia“ klubą. Nors po pirmojo kėlinio vilniečiai atsiliko 14 taškų, Dariaus Maskoliūno treniruojami krepšininkai sugebėjo įveikti Samaros krepšininkus 81:70 (8:22, 27:22, 27:10, 19:16).
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio nuotr.

Nors į „Lietuvos ryto“ rungtynes buvo pardavinėjami dvigubi bilietai, suteikiantys galimybę žiūrėti mačą su „Krasnyje Krylja“ ir ketvirtadienio Eurolygos dvikovą su Barcelona, žiūrovų „Siemens“ arenoje pirmadienį itin mažai – vos apie 3-4 tūkstančiai.

Pirmasis kėlinys

Įpusėjus pirmajam kėliniui „Lietuvos rytui“ pralaimint 4:12 Samaros krepšininkams, Darius Maskoliūnas paprašė minutės pertraukėlės. Tačiau tai situacijos aikštelėje nepagerino. Likus žaisti 2 minutėms, vilniečiai pelnė vos 4 taškus. Steponui Babrauskui pataikius tritaškį tribūnos pagyvėjo. Deja, varžovai atsakė 2 taškais ir pražanga. Kėlinio pabaigoje švieslentėje rezultatas buvo 8:22 Samaros krepšininkų naudai.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio viduryje vilniečių atsilikimas nuo „Krasnyje Krylja“ krepšininkų išliko panašus (20:35). Rezultatui tapus 24:36 po taiklaus P. Samaradziskio dvitaškio varžovų treneris paprašė minutės pertraukėlės. Antrosios pertraukėlės varžovams prireikė kėlinio pabaigoje, kai kamuolį perėmė ir gražų dvitaškį įmetė Artūras Jomantas, o netrukus taiklų tritaškį padovanojo ir atsilikimą iki 9 taškų sumažino Janis Blūmas. Kėlinį užbaigė dar vienas taiklus A. Jomanto dvitaškis. „Lietuvos rytas“ laimėjo antrajį kėlinį (27:22) ir sumažino atsilikimą iki 9 taškų (35:44).

Trečiasis kėlinys

Sužaidus 2 minutes pirmajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą iki vieno taško (43:44) ir varžovų treneris nusprendė pasitarti. Įpusėjus antrajam kėliniui vienu tašku priekyje jau buvo vilniečių komanda. Varžovai išbarstę 15 taškų persvarą atrodė sutrikdyti ir žaidimas vėl prasidėjo iš naujo. Trečiąjį kėlinį taikliu tritaškiu užbaigė Nemanja Nedovičius. Rezultatas „Lietuvos ryto“ naudai 62:54.

Ketvirtasis kėlinys

Kėlinį sėkmingiau pradėjo „Krasnyje Krylja“ krepšininkai, bet įpusėjus paskutiniui kėliniui savo persvarą iki 9 taškų padidino „Lietuvos rytas“. Likus žaisti 4 minutes iki rungtynių pabaigos vilniečiai įgyjo dviženklį pranašumą – 74:63. Netrukus penktąją pražangą užsidirbo 11 taškų pelnęs Janis Blūmas. Tačiau ir be jo pagalbos lietuviai užsitikrino pergalę. Nemanja Nedovičius kėlinio pabaigoje pataikė įspūdingą tritaškį. Galutinis rezultatas – 81:70.

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 13 (2/2 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud.), Janis Blūmas (3/4 trit.), Renaldas Seibutis 12, Nemanja Nedovičius ir Mindaugas Katelynas (7 atk. kam.) po 11, Vilmantas Dilys ir Predragas Samardžiskis (5 atk. kam.) po 6, Artūras Jomantas 4 (5 atk. kam.), Deividas Dulkys 3, Leonas Radoševičius (1/6 dvit., 6 atk. kam.) ir Dovydas Redikas po 2.

„Krasnye Krylya“: Chesteris Simmonsas 31 (8/12 dvit., 3/4 trit., 6/8 baud.), Omaras Thomasas 11 (2/7 dvit.), Tautvydas Lydeka 9 (5/5 baud.), Aaronas Milesas 8 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

Kitas VTB Jungtinės lygos rungtynes „Lietuvos rytas“ spalio 22 dieną žais su Kazanės „Unics“ ekipa.

VTB jungtinės lygos pradžia Sostinės komandai susiklostė tragiškai – komanda pralaimėjo abu žaistus susitikimus. Vilniečiai A grupėje patyrė triuškinantį pralaimėjimą „Spartak“ 48:75, o pirmosiose rungtynėse svečiuose 71:72 nusileido „Astana“ klubui iš Kazachstano.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.