2013 02 09

VTB lygoje „Žalgiris“ su kaupu sugrąžino skolą VEF – 86:71

Net ir savininko Vladimiro Romanovo viešos kalbos apie finansinius ekipos sunkumus neišmušė Kauno „Žalgirio“ krepšininkų iš vėžių. Žalgiriečiai pratęsę pergalingą žygį VTB Jungtinėje lygoje ir lieka geriausiai turnyre kovojančia komanda. „Žalgiris“ savo aikštėje šeštadienio vakarą įveikė Ramūno Butauto treniruojamą Rygos VEF ekipą 86:71 (19:21, 25:16, 26:23, 16:11) bei atsirevanšavo latviams už vienintelį pralaimėjimą B grupėje.
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai VTB lygoje įveikė VEF ekipą
Rungtynių akimirka / A.Koroliovo nuotr.

Pirmajame VTB lygos reguliariojo sezono rate lapkritį kauniečiai Rygoje pralaimėjo 72:77. Latvijos čempionus treniruoja Ramūnas Butautas. Komandos garbę gina vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas ir puolėjas Donatas Zavackas.

Šios dienos rungtynėse pirmą kartą šį sezoną į aikštelę išbėgo „Žalgirio“ vidurio puolėjas Robertas Javtokas – ant „Žalgirio“ arenos parketo jis įžengė antrame kėlinyje, kai šeimininkai atsiliko 19:21. Dvikovos lūžis įvyko antrojo kėlinio pabaigoje, kai iki tol sėkmingai tritaškius metusiems VEF atstovams „nusimušė taikikliai“ ir jie negalėjo „kabintis“ už bandančių pabėgti žalgiriečių.

„Žalgiris“ atitrūko 6 taškų skirtumu – 38:32, atotrūkį didino ir trečiojo pabaigoje turėjo net 19 taškų pranašumą 63:44. Latviai pabandė sumažinti šeimininkų pranašumą – po trijų kėlinių jie atsiliko 60:70, tačiau tai buvo viskas, ką galėjo padaryti Rygos krepšininkai. Kauniečiai vėl šovė į priekį 78:63 ir galiausiai šventė pergalę 86:71.

Į komandą grįžęs R.Javtokas po rungtynių portalui kauno.diena.lt sakė: „Žaidimas bangavo, nes treneriai norėjo išbandyti ir mane, ir jaunimą. Dabartine savo sportine forma dar nesu patenkintas, bet tikiu, kad ji gerės, tuo pačiu gerės ir mano žaidimas“.

„Sveikinu „Žalgirį“ su įtikinama pergale. Jie parodė gražų žaidimą. Rezultatas dėsningas – taip ir turėjo būti. Du kartus nugalėti „Žalgirį“ vieno sezono metu būtų kažkas iš fantastiško. Noriu padėkoti varžovams, kad sutiko atkelti šias rungtynes, nes antradienį mes žaisime labai svarbų mačą Europos taurės turnyre prieš Valensijos „Valencia“ – „Žalgiris“ mums padėjo, kad turėtume laisvą dieną. Turime galimybę žaisti Europos taurės turnyro atkrintamosiose varžybose. Mūsų klubo istorijoje to dar nėra buvę ir tikiuosi, kad galime tai pasiekti. Ką aš galvoju apie finansinę krizę „Žalgiryje“? Tai ne man klausimas... Tai būtų tas pats, jeigu jūs paklaustumėte apie kaimyno žmoną“, – kalbėjo VEF treneris R.Butautas.

„Žalgiriui“ taškų pelnė: D.Lavrinovičius 14, M.Kuzminskas 12, P.Jankūnas 11, O.Lafayette‘as 10, T.Dardenas, M.Popovičius ir R.Kaukėnas po 9, A.Juškevičius 5, K.Lavrinovičius 4, R.Javtokas 3.

VEF ekipai: W.Danielsas 22, K.Janičenokas ir D.Zavackas po 8, J.Hamiltonas 7, G.Jahovicas ir A.Kavaliauskas po 6, A.Strelniekas ir D.Bertanis po 5 ... E.Rowlandas 2.

„Žalgiris“ B grupėje su 13 laimėjimų po 14 mačų yra pirmas. Geriau už kauniečius lygoje nežaidžia nė viena ekipa. Tuo tarpu VEF komanda (su 9 laimėjimais ir 5 pralaimėjimais B grupėje dalijasi 3-4 vietas su Krasnodaro „Lokomotiv“.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

9. Klaipėdos „Neptūnas“ 13 2 11 15

10.Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) 13 0 13 0

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

Pirmas kėlinys

Kauno krepšininkai nuo dvikovos pradžios bandė pabėgti nuo VEF, tačiau svečiai neleido to padaryti. „Žalgiriui“ pabėgus 11:7, Rygos ekipai atstovaujantis lietuvis Donatas Zavackas įmetė tritaškį ir 5 min. rezultatas buvo 11:10. Maža to – likus kovoti 3 min. iki ketvirčio pabaigos latviai pirmavo 12:11.

Per likusį kėlinio laiką kauniečiams teko besivejančių vaidmuo – 15:17, 17:19, 19:21. Solidžiai kovoję VEF krepšininkai neleido įsibėgėti „Žalgirio“ ekipai ir pirmą kėlinį laimėjo 21:19.

Antras kėlinys

Sėkmingiau dešimties minučių atkarpą pradėjo svečiai – po E.Rowlando metimo VEF 2-ąją min. pirmavo 24:21. Šiame kėlinyje pirmą kartą šį sezoną pasirodė Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Robertas Javtokas. Lavtviai 4 min. pelnė savo ketvirtąjį tritaškį iš šešių mestų ir pirmavo 28:24, tačiau „Žalgiris“ lipo svečiams ant kulnų. Įpusėjus kėliniui varžovai pirmavo 28:26.

Įdomu, jog kauniečiai išsiveržti į priekį nesugebėjo ir po to, kai dvejose iš eilės jų atakose teisėjai VEF ekipai skyrė nesportines pražangas. Likus kovoti 3 min. rezultatas buvo lygus 31:31. Tačiau pe porą minučių kauniečiai šovė į priekį ir likus kovoti 1 min. 30 sek. pirmavo net 38:32, 40:34.

Per likusį laiką savo žaidimą atradęs „Žalgiris“ tik didino atotrūkį ir pirmavo 44:35, o po dviejų kėlinių turėjo 7 taškų pranašumą 44:37.

Trečias kėlinys

Trečiojo kėlinio pradžią sėkmingiau sužaidė žalgiriečiai, kurie per dvi minutes susikrovė net 13 taškų pranašumą – 53:40. Kėliniui įpusėjus šeimininkai jau pirmavo 59:44 ir laikė visas žaidimo vadžias savo rankose. Likus kovoti 4 min., po M.Kuzminsko dėjimo, rezultatas tapo triuškinantis 63:44 ir VEF strategui R.Butautui nieko neliko, kaip paimti minutės pertraukėlę.

Ir tai davė vaisių – latviai kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki 52:65, o po trečiojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 70:60.

Ketvirtas kėlinys

Atsipalaidavę trečiame kėlinyje, ketvirtąjį kauniečiai ir vėl pradėjo spurtu – po trijų minučių jie pirmavo solidžiu skirtumu 78:63. Latviai dar bandė pakreipti dvikovą sau naudinga linkme, tačiau jų pastangų palaužti šeimininkus neužteko – likus kovoti iki finalinės sirenos 3 min. kauniečiai pirmavo 80:69, o dvikovą laimėjo 86:71.